Sierpień 20, 2017

A J U R W E D A

INDYWIDUALNE KONSULTACJE, MASAŻE I ZABIEGI OLEJOWE – dowiedz się TU

AJURWEDA – to “wiedza o życiu” – NATUROTERAPIA Z INDII,  licząca ponad 5 tys. lat sztuka naturalnego wspomagania zdrowia, oraz wiedza o życiu prowadzącym do zdrowia i harmonii wewnętrznej. Traktuje człowieka holistycznie, a jako stan zdrowia uważa równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Samo-uzdrawianie następuje często poprzez zmianę stylu życia i jedzenia, zastosowanie leczących przypraw i ziół, zmianę myślenia, wyciszenie umysłu oraz zasady , które porządkują życie. Ajurweda podaje proste, możliwe do zastosowania na co dzień sposoby zachowania zdrowia oraz remedia na wiele dolegliwości jak m.in. nadwaga, stres, brak radości życia. Jest drogą do poznania siebie i indywidualnej dla każdego człowieka konstytucji , złożonej z trzech biologicznych energii: vata, pitta, kapha, które wpływają na ciało i umysł, a ich nierównowaga powoduje chorobę. Podobne humory cielesne opisał o.Klimuszko nazywając je odpowiednio: wiatr, żółć i śluz.

„Naturoterapia obejmuje wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z dziedziny nauki o zdrowiu. Opiera się na założeniu, ze ciało ma wrodzoną zdolność do leczenia się w odpowiednich warunkach. Badanie i terapia właściwe dla naturoterapii koncentrują się na stosowaniu technik diagnostycznych i szeregu terapii naturalnych wspierających leczenie, przywracających i utrzymujących zdrowie.
Naturoterapia ma na celu przywrócić witalność poprzez wspieranie i stymulowanie własnych mechanizmów leczniczych organizmu. Zdrowie z perspektywy naturoterapii wiąże się ze zdolnością do utrzymania optymalnego porządku i funkcjonowania organizmu i jest wynikiem harmonijnej równowagi zdrowego umysłu, ciała, ducha i środowiska człowieka. Uzdrawiająca moc natury oraz mechanizmy tkwiące w organizmie każdej osoby stanowią rdzeniowe zasady, na których opiera się praktyka naturoterapii.

Zgodnie z ajurwedą jedną z głównych przyczyn chorób jest niewłaściwe korzystanie ze zmysłów. Wszelkie niepokoje umysłu są związane z przyswajaniem niezdrowych wrażeń takich jak nadmiar hałasu, informacji i przekonań. Zaburzenia fizyczne pojawiają się m.in. dlatego ze spożywamy niezdrowy pokarm w niewłaściwy sposób. Zaburzenia emocjonalne tworzą się w naszych relacjach, gdzie większość czasu albo wyrażamy nasze emocje lub je tłumimy – przez co tracimy wiele energii. Wszystkie te wrażenia łączą się i obciążają witalność.

Ajurweda i joga uczą harmonii zmysłów i żywiołów, a tym samym doświadczania wrażeń które wspierają naszą witalność!

 

AYURVEDA LIFE STYLE zaprasza do konsultacji on-line, lub w Siedlcach

KONSULTACJE

Indywidualne konsultacje, edukujące w zakresie zdrowego stylu życia i pro-zdrowotnych nawyków, pomagające zrównoważyć konstytucję ciała i umysłu poprzez specjalnie dobrany program żywieniowy oraz rutynę dnia codziennego – w połączeniu ze wskazówkami z zakresu jogi i medytacji opartymi o datę urodzenia i rozmowę.   OFERTA 

MASAŻE   – zawieszone w chwili obecnej do odwołania, ze względu na zmianę miejsca pobytu.

Masaże i zabiegi olejowe całego ciała lub wybranych obszarów tj: twarz, głowa, stopy, dłonie, kręgosłup, kolana, o działaniu głęboko oczyszczającym i relaksującym a jednocześnie odnawiającym przepływ energii.     OFERTA 

Dowiedz się o TERAPII  MARMA

– Warszawa, ul.Bracka 18/46a , Centrum / Klatka IV, nr domofonu 250, wejście przez podwórko.

 

WYKŁADY I WARSZTATY – w przygotowaniu

Rezerwacja sesji: 
Tel. 604946919
E-mail: ajurweda.joga małpa gmail.com
Godziny do umówienia: