Maj 22, 2019

Kundalini Kriya: Pozbądź się swojego „Nie mogę”

Czy pamiętasz, jak chciałeś pójść na zajęcia a powiedziałeś: „Nie mogę”? Czy pamiętasz, jak chciałeś wstać rano i być blisko Boga w swojej sadhanie, a zamiast tego powiedziałeś: „Nie mogę”? Czy pamiętasz, że kiedy chciałeś kochać i być z kimś to zdecydowałeś: „Nie mogę”?

Wszystkie problemy na tej planecie pochodzą z tego „nie mogę”. To powoduje ześlizgnięcie się z dharmy naszego przeznaczenia. Musimy uczynić naszą wolę tak czystą, jasną i pozytywną, że to „nie” – nie dotyka nas. Kundalini Joga zamienia „nie mogę” na doskonałość.

Każda sekwencja ma konsekwencje. Kiedy zaczniemy sekwencję, konsekwencja będzie jej wynikiem. Jeśli nie chcesz konsekwencji, nie zaczynaj sekwencji. Miej taką kontrolę! Kontroluj swoje „nie!”

Ćwiczenie kriji z tą mantrą da ci rytm. Kiedy twoje życie podlega rytmowi, twoje „nie mogę” odejdzie.

Postawa: Usiądź prosto w Łatwej pozycji, jak gdybyś był Panem Buddą.

Mudra: Przeciągnij środkowe palce nad grzbietami palców wskazujących, blokując pozostałe dwa palce kciukami. Zegnij łokcie i podnieś mudrę do poziomu uszu.

Oczy: oczy są zamknięte.

Mantra: Czantuj Har z pępka do rytmu Tantric Har Simran Kaur i Guru Prem Singh. Bądź stały i konsekwentny.

Czas: 11 minut.

Aby zakończyć: głęboko weź wdech, przytrzymaj. Niech oddech i mantra pomnożą się w waszej istocie. Wydychaj. Powtórz. Potem jeszcze raz wdychaj głęboko i mocno, przytrzymaj i wciągnij pępek. Wydech i relaks.

© Nauki Yogi Bhajana z 9/4/01

Tę kriję można znaleźć w książce Success and the Spirit, dostępnej za pośrednictwem KRI.