Czerwiec 22, 2017

K U N D A L I N I . J O G A

Co To Jest Kundalini Joga i co warto wiedzieć żeby rozpocząć praktykę wejdź tu  

– podstawowe wiadomości do praktyki grupowej i samodzielnej, mantry początkowe, artykuły, linki. 

***

AKTUALNOŚCI / WARSZTATY   TEMATYCZNE i WYJAZDOWE: Archiwum Warsztatów – czytaj TU

Po serii kilku warsztatów wyjazdowych tylko dla kobiet, od 2019 r odbywają się koedukacyjne WAKACJE Z JOGĄ: 

– w 2019 roku był to LETNI WARSZTAT UZDRAWIANIA RELACJI (CZYTAJ TU) i Odżywcze zanurzenie w Naturę – Silna /Pszczewski Park Krajobrazowy  / http://www.dompodlipa.pl/

– w 2020 roku byliśmy tam rozważać o zawiłościach czasu –sierpniowy-tydzien-z-joga-i-ajurweda-magia-czasu-cykle-zycia

– w 2021 roku tematem przewodnim był PARADOKS jako miejsce spotkania Przeciwieństw, które się nie wykluczają.  PRAWDA TWOJEGO SERCA – Moc Paradoksu czyli Miejsce Środka.

***

KUNDALINI JOGA W TYGODNIU :  Obecnie wyłącznie lekcje indywidualne on-line

Relacja uczestnika: Dziekuję Ci bardzo za zajęcia. Jak zwykle były magiczne. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich zajęć Kundalini Jogi i jej transformującej mocy. Każda krija jest osobną tajemnicą. Czuję za kążdym razem że to co się dzieje oddziałuje na takie obszary w wewnętrznym polu świadomości, które są na co dzień zakryte. Jakby oświetlać jaskinię podświadomości. Ostatnie zajęcia to było głównie oddychanie praniczne. Udało mi się w tym rozluźnić i być od początku do końca w świadomości ciała wewnętrznego. To była długa medytacja w ruchu.

***

Witam i zapraszam serdecznie na nasze spotkania.

Do tej pory zachowywałam cykliczność zajęć nadając każdemu z miesięcy temat wiodący .

Ćwiczyliśmy ciało fizyczne w asanach, oddychając głęboko i wyciszając umysł mantrą i medytacją -a  te miesięczne cykle zaznaczały nam jedynie zakres uważności na pewne obszary pracy z ciałem i subtelność naszego istnienia.

Każdy miesiąc zazwyczaj wiązał się z jednym z 10 ciał jakimi dysponujemy wg przekazu Yogi Bhajana w naukach o Kundalini Jodze – aby pogłębić wiedzę i doświadczenie związane z danym aspektem naszej Jaźni.

Jest to bardzo kompleksowa nauka i proces, dzięki którym możemy na nowo spojrzeć na Plan naszego życia i jego cel. Wstępnie możesz zapoznać się z tematem w “różowej” książce pt: „Kundalini – esencja jogi.”

1. rozważania o duszy – czym jest, jaka jest i jaka jest jej relacja z umysłem, sercem, życiem, krwią… Po co tu jestem i jaki jest cel mojego życia na ziemi?

2. umysł negatywny – chroni, porządkuje, zadaje pytania, kwestionuje, ma wątpliwości, narzeka, krytykuje, ma bezmierne potrzeby i niezaspokojone pragnienia.

3. umysł pozytywny – euforyczny, ryzykancki, nie widzi przeszkód, zachęca, dodaje odwagi, może wzmacniać negację i kontrolę.

4. umysł neutralny – wybiera trzecią drogę, korzysta z intuicji, decyduje błyskawicznie, „rozpoznaje sercem”

5. ciało fizyczne – integracja elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze, eter)  i gun (tamas, radża, sattwa)

6. łuk – nasza antena do odbioru subtelnych sygnałów, zdolność używania intuicji, rozszerzonej percepcji i projekcji. Głębokie wsłuchanie się w Pieśń Życia.

7. aura – pole elektromagnetyczne człowieka pierwsze testuje i przetwarza informacje wpływające i wypływające. Przetwarza je i zapisuje jak software.

8. ciało praniczne – zawiaduje siłą życiową od pierwszego wdechu po ostatni wydech – badamy co może oddech. Energia to Zdrowie, pieniądze, dobrostan

9. ciało subtelne – zapisuje każde nasze doświadczenie: realne, mentalne czy duchowe; od niepamiętnych czasów… aspekt Mistrzostwa

10. ciało promienne ujawnia i uaktywnia się wówczas gdy dusza człowieka w pełni zajaśnieje w ciele fizycznym – miej Odwagę być Sobą

 

Co potrzeba do rozpoczęcia praktyki:

Osoby które chciałyby przyjść po raz pierwszy – proszę o powiadomienie.Potrzebne jest swobodne ubranie z naturalnych materiałów – „na cebulkę” czyli lekkie + ciepłe. Zabierz ze sobą matę i kocyk do przykrycia się. Woda mineralna niegazowana. Przychodzimy 5-10 min. przed zajęciami, ok. 1,5 godziny wcześniej nie jemy obfitych posiłków. Zgłaszamy ewentualne problemy zdrowotne. Zachowanie ciszy i skupienia wspomaga proces uzdrawiania wewnętrznego.

==============================================================

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić..

Wzmocnienie układu nerwowego, systemu hormonalnego i pola elektromagnetycznego, dla zachowania młodości i dobrej kondycji, oraz podstawy wiedzy na temat zdrowego stylu życia: snu, diety, relaksu, itp..

 

praktyka indywidualna:   on-line  – 0 604 946 919

– dla mężczyzn i kobiet zdecydowanych na stawianie sobie zadań i rozwój poprzez regularną i intensywną praktykę,

– dla młodych kobiet na zaburzenia cyklu i okresy szczególne w życiu kobiety tj. ciąża, planowanie ciąży

– dla kobiet dojrzałych, chcących zachować zdrowie i błysk w oku na długie lata.

– przeciwdziałanie depresji, chorobie (szczególnie Hashimoto), działania antystresowe.

 

Koszt zajęć indywidualnych:

90 minut (1 osoba) – 250 zł (przy wykupieniu minimum 5 zajęć: pojedyncze spotkanie 200 zł)
90 minut (2 osoby) – 280 zł (przy wykupieniu minimum 5 zajęć: pojedyncze spotkanie 230 zł)

60 minut (1 osoba) – 200 zł (przy wykupieniu minimum 5 zajęć: pojedyncze spotkanie 180 zł)
60 minut (2 osoby) – 230 zł ((przy wykupieniu minimum 5 zajęć: pojedyncze spotkanie 200 zł)

 

Sadhana grupowa na Erę Wodnika w Warszawie – brak terminu

godz. 6.00-8.30    – obdarowanie dobrowolne, prowadzą różni nauczyciele

Poranna sadhana jest jak sprzątanie świadomości. Czas trwania sadhany 2,5 godziny, jest określony przez prawo karmy: wszystko to, co ofiarujecie, otrzymacie z powrotem dziesięciokrotnie. Tak, więc poświęcając 1/10 dnia waszej wyższej świadomości, dostaniecie specjalną energię na cały dzień. Czas przed wschodem słońca jest bardzo korzystny dla medytacji. W tych godzinach jest dużo prany, a rytmy ciała są bardziej nastawione na wspieranie fizycznego oczyszczania, niż w innej części dnia. Wykonywanie sadhany w grupie rozwija świadomość grupową,

Na tę praktykę składa się recytacja Jaap Ji, proste ćwiczenia i śpiewanie 7 mantr, będących pranayamą z dźwiękiem – Shabd Guru. Jest to bardzo szczególne doświadczenie nawiązywania łączności z pierwiastkiem boskości i świętości w nas…

 

Pranayama w Kundalini Jodze:

wykład, ćwiczenia oddechowe, Yogi tea, pytania i odpowiedzi – DLA RÓŻNYCH GRUP lub osób.

Zachęcamy każdego do opanowania prostych technik oddechowych, które pomocne stają się w zwykłych codziennych sytuacjach, gdy dręczy nas bezsenność, nie potrafimy opanować drażliwości czy gniewu, jesteśmy nadmiernie pobudzeni albo przeciwnie, chronicznie zmęczeni i zniechęceni. Praktykując techniki oddechowe masz szanse nauczyć się panować nad emocjami i nastrojami.         – prowadzenie: Hari Kartar Kaur

 

ZAPISY: kundalinijoga(małpa)wp.eu  /            +48 604 946 919