Grudzień 6, 2018

SESJE JOGI GŁOSU

Na tym spotkaniu uczymy się odbierać dźwięk poprzez ciało, a nie tylko słuchem. Stroimy organizm tak by rozróżniał odczucia związane z różną wysokością dźwięku i ich barwą. Poznajemy:

• Podstawowe techniki Naad Jogi – ćwiczenia odbioru i nadawania dźwięku na pępku, sercu i szyszynce, ćwiczenia ustawienia kręgosłupa, szczegółowy wykład o lokalizacji miejsc wibracji w ciele…
* śpiew na różnych samogłoskach – sama dźwiękowa fala rezonuje w nas na różnych częstotliwościach wzbudzając odpowiadające temu uczucia i przeprowadza nas przez pozarozumowe doświadczenie harmonizowania i dostrajania.
• Uwrażliwienie na odczucia z ciała, 7 dźwięków podstawowych SA RE GA MA PA DHA NI SA,
12 półtonów i 3 oktawy, poświęcimy czas śpiewaniu głoskami, z których każda wibruje z innym aspektem ciała i umysłu, uzdrawiając je: np.A – z płucami, M – z uwalnianiem napięcia emocjonalnego… itd
• Zrozumienie koncepcji czakr, kshetramów i energetyki powiązanej z określonymi stanami emocjonalnymi – te podstawy dają bazę dla dalszej eksploracji na wyższym poziomie, gdzie zajmujemy się sublimacją zwierzęcych impulsów poprzez dźwięk głosu oraz doskonaleniem technik śpiewu.
• Wprowadzenie do systemu rag i wyczucie „rasa” – różnych nastrojów emocjonalnych, takich jak: oddanie, spokój, radość, brak przywiązania, melancholia, itp., oraz barw dźwięku, głosu.

Poprzez dźwięk uczymy się

– rozumieć siebie lepiej,

– akceptować życie i swoją przeszłość, wszelką pamięć i ograniczenia… 

– uzdrawiać swoją relacji z ciałem i emocjami za pomocą własnego głosu i akompaniamentu harmonium).. 

– jogicznej pracy z energią i koncentracją, oraz oczyszczania podświadomości. 

– podejścia pełnego miłości i współczucia do siebie jako istoty podróżującej w czasie i przestrzeni..

Lekcja Jogi Dźwięku uczy jak wypełnić wibracją swój rdzeń kręgowy, jak słuchać tych brzmień w ciele i pracować z głosem, a przezeń z energią życiową – praną. Dla oczyszczania kanałów odbioru subtelnych informacji i podniesienia poziomu nadawania. Ta starożytna technika odnawia i reguluje przepływ Energii i daje poczucie głębokiego spokoju. Dzięki specjalnym technikom odczuwania wibracji dźwięku w ciele – jest możliwe śpiewanie nie używając słuchu lecz zmysłu dotyku.