Lipiec 21, 2019

ARCHIWUM WARSZTATÓW

WARSZTATY MIEJSKIE:

 

7 KROKÓW DO SZCZĘŚCIA

warsztat o tym jakie z naszych zachowań stawiają nas na drodze prowadzącej ku szczęsciu, a jakie wręcz przeciwnie nas od niego oddalają. Można to ująć w krokach, etapach, które stopniowo wznoszą nas lub lawinowo pogrążają… https://www.facebook.com/events/1134631653221247/

 

WARSZTATY WEEKENDOWE: Cykl „10 ciał” CIAŁO FIZYCZNE – równowaga i komunikacja https://www.facebook.com/events/1840281522920881/

Cykl „10 ciał” CIAŁO SUBTELNE – To co nigdy nie umiera, Twoja twarz przed narodzeniem

INFO TU

 

GONGI

godzinny relaks w dźwięku gongów, kijów deszczowych i dzwonków tybetańskich itp. instrumentów – poprzedzony głębokim rozluźnieniem metodą treningu autogennego Schultza, co pozwoli każdemu nauczyć się skutecznie odpuszczać napięcia z ciała i umysłu. Proszę się ciepło ubrać i wziąć karimatę i koc, ewentualnie też poduszkę.

koszt: 20pln.

 

NADA JOGA ze STEFANEM MANFRIN  z Włoch !!!!!!!!!!  https://www.facebook.com/nadajoga/?fref=ts

 

WYJĄTKOWA OKAZJA uczenia się śpiewania w uświęcony sposób, docierający do samego rdzenia naszej istoty. Doświadczenie połączenia z ciałem poprzez wibrację własnego głosu i uzdrawianie zablokowanej energii.

spotkanie inauguracyjne     https://www.facebook.com/events/890807347636206/891925274191080/

JOGA DŹWIĘKU I GŁOSU Dźwięk jako doznanie określonych miejsc w ciele https://www.facebook.com/events/1675037962734200

NAAD JOGA 2 https://www.facebook.com/events/1182490061847528/

NAAD JOGA 3 https://www.facebook.com/events/363055710740648/

 

 

SPOTKANIA Z DŁUGĄ MEDYTACJĄ – szczegóły TU

WARSZTATY DLA KOBIET info

 

 

WARSZTATY WYJAZDOWE i WAKACJE Z JOGĄ:

 

20-26.VIII.2017 Wakacje z jogą dla Kobiet … info TU

Silna /Pszczewski Park Krajobrazowy / http://www.dompodlipa.pl/

Odżywcze zanurzenie w Naturę – Kobieca Praktyka Jogi i Mądrość Ajurwedy

Wyjazd dla Kobiet – nie tylko ze względu na specjalnie dobraną praktykę jogi, ale też na klimat mini-wspólnoty, Kręgu, doświadczanie pierwotności i prostoty, otwartości i receptywności, oddania się siłom Nieokiełznanej Przyrody

 

Kundalini Joga z widokiem poza horyzont codzienności

Wyjazd pogłębiający praktykę jogi kundalini dla osób, które chcą poznać tę ścieżkę w jej pełnym wymiarze, obejmującym Shakti, Bhakti i Raj Jogę (czyli ścieżkę Mocy, Oddania i Królewskiej Wiedzy) Początkujący też są mile widziani zgodnie z zasadą, że nie tyle zaawansowanie się liczy ile zaangażowanie i odwaga J   … info TU

 

MAJÓWKA z Kundalini jogą INFO

Cudne miejsce, miła atmosfera i czysta jak kryształ regeneracyjna praktyka

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

 

A R C H E T Y P Y   K O B I E C O Ś C I

Wyjazdowy weekend z kundalini jogą 3-dniowe spotkanie w Kręgu   info TU

 

WEEKEND oczyszczający w Kazimierzu   Szczegóły TU

 

UWALNIAMY BRZEMIĘ STRESU! – ULECZ ŻYCIE Z     ILUZJI

WAKACJE Z JOGĄ KUNDALINI wg. Yogi Bajana       Tęczowa Dolina w Beskidzie Wyspowym Szczegóły TU

 

 

JESLI INTERESUJE Cię któryś z tematów i chcesz uczestniczyć w takim warsztacie

ZAPISZ się:     e-mail: kundalinijoga@wp.eu , tel: 0 604 946 919

Warsztaty tematyczne:

Kundalini Joga otwarta dla ludzi Zachodu 40 lat temu przez Yogi Bhajana (w Polsce od 4 lat) – to nie tylko system ćwiczeń i medytacji, lecz także a może przede wszystkim styl życia oparty na starożytnej wiedzy o człowieku jako istocie duchowej. Ta tzw. Humanologia zachęca do zamieniania naszych szkodliwych wzorców na nawyki służące szeroko pojętemu zdrowiu i rozwojowi zarówno w obszarze zachowań jak i myślenia czy żywienia, podejścia do relacji międzyludzkich oraz relacji z uniwersalnymi prawami i wartościami życia.

Zajmuje się m.in. tematyką ciał energetycznych człowieka i bazującej na tym numerologii, co przekłada się na integrację psychiki i umysłu.

Dla kobiet i mężczyzn – głęboka praca z fizycznymi i energetycznymi systemami organizmu w celu przezwyciężania chorób, kryzysów, schematów, rutyny, nawyków, przekonań i ograniczających kolein; wzmacnianie wszystkich aspektów osobowości poprzez wyznaczanie sobie celów i zadań w praktyce, również dotyczącej życia codziennego tj: dieta, etyka, relacje, ekologia, dobrobyt, itp.

Tematy:

WARSZTATY KY dla mężczyzn info

AJURWEDA dla Kobiet – o miesiączce info

 

 

SEKSUALNOŚĆ KOBIECA – Jak odczuwasz swoje ciało, zmysły, seksualny i duchowy wymiar miłości? Co buduje związek?     info TU

 

 

WARSZTAT O     NATURZE KOBIETY

mailto:ovska@wp.pl

“O piękna, atrakcyjna, mądra i inteligentna Kobieto!

Jesteś złapana w pułapkę swej dumy i przywiązania!

Twoja pozycja społeczna wzrasta

Jesteś powszechnie szanowana

Twój dom wygląda pięknie

Twoja kuchnia jest już taka czysta!

Stosujesz regularne praktyki Twojej wiary

Wypowiadasz wiele mądrych słów

Lecz niszczy Cię pycha

Pies chciwości rujnuje cię na wiele sposobów

Przebierasz w strojach i zażywasz przyjemności

Przestrzegasz pochwalanych zasad by robić dobre wrażenie

Używasz pachnideł i pudrów

Lecz twym stałym kompanem jest Demon Złości.

Być może inni ludzie ci służą

I jesteś w swym świecie władczynią

Złoto, srebro, bogactwo należą do Ciebie

Lecz prawdziwie dobre zasady uległy pragnieniom.”

Kochana Kobieto

Nie ma wielkiego znaczenia czy     jesteś „dokładnie jak z opisu” – czy też     wręcz przeciwnie.

Znaczenie ma to jakie ten tekst budzi w Tobie uczucia…. lub jeśli Ci ich brak.

Zapraszam Cię na spotkanie w duchu nauk Yogi Bhajana i Kundalini Jogi, podczas których ciałem, głosem i oddechem zagłębimy się w Naturę Kobiety – i zamiast ją chować, negować, pudrować, poprawiać lub udoskonalać – skierujesz energię ku temu, co mogłoby w Tobie kwitnąć gdybyś dała temu czas, temu o czym szumisz o świcie gdy nie śpisz,     jak dotykasz roślin, zwierząt, ludzi,     co wcielasz codzienną pracą, co w Twym ciele trzyma sekretne tajemnice, a co śpiewa w Twoim sercu i kiedy …

Jesteśmy Siostrami, Siłami Przyrody,     Babami-Zołzami… – kim     jesteś naprawdę?

To nie tyle warsztat umiejętności – co wewnętrzny proces – a dodatkowo sadhana, spotkanie wieczorne i Twoje sny pomogą     przez ten czas     zanurzyć się w     doświadczaniu swojej Istoty.

PRZEBACZENIE I UZDROWIENIE

Wszelkie uzdrawianie bazuje na głębokim odczuciu jedności we wszelkich relacjach. Fundamentalną relacją jest twoja własna ze swoim Ja i z Duszą. Najszybszą drogą do wyzdrowienia i doświadczenia szczęśliwości jest kompletne i bezgraniczne wybaczenie jakichkolwiek naruszeń boskich praw.

Metoda Ery Wodnika opiera się na symbolice spirali. Nie koncentruje się w żadnym (nawet centralnym) punkcie, lecz na pulsowaniu, synchronizacji swego Ja z Nieskończonością w każdym momencie.

Kriya na „Przebaczenie i uzdrowienie” i Medytacja SAT SIRI AKAL, wykorzystując rytm z wewnętrznym pulsem uwalnia, odpuszcza cały stary ból i otwiera serce, stawia cię na własnej drodze do przyszłości.

Yogi Bhajan mówi: “Fundamentalną prawdą w uzdrawianiu jest uzmysłowienie sobie, poczucie i doświadczenie Życia w sobie. Zazwyczaj czujecie tylko różne rzeczy w związku z otoczeniem, przeszłością, emocjami. Czujecie otoczenie ale nie życie! Musicie zostawić to wszystko i doświadczyć Źródła, istoty Życia, by czuć życie samo w sobie. Ten, który się tak otwiera i tego doświadcza – zna siebie i zna Boga.”

 

WARSZTAT dla     PAR

I dla wszystkich dążących do zrozumienia natury związków kobiety i mężczyzny

To co prawdziwie     trzyma ludzi razem to nieprzerwane dążenie do uczciwości. To jest wieczna potrzeba. Bez uczciwości nie ma nadziei. Ludzie którzy nie porozumiewają się uczciwie – nie mogą być szczęśliwi. Ci którzy nie nauczą się tej sztuki szczęśliwości – nie mogą być zdrowi, ponieważ poczucie nieszczęścia “opodatkowuje” ich zdrowie.

Jeśli mąż i żona nie chcą usiąść i rozmawiać uczciwie – nikt nie jest w stanie tego sprawić: żaden psychiatra, psycholog, doradca – ten brak uczciwości powoduje irytację i walkę w związku. Jeśli naprawdę kochasz -bądź bezpośredni, niewinny i pełen wdzięczności…

Yogi Bhajan nauczał: jesli para chce mieć dobre życie seksualne, potrzebna jest dobra codzienna relacja z czystym i skutecznym porozumiewaniem się nawzajem. Nie moze zabraknąć takiego z serca do serca. Sex nie rozwiązuje problemów, nie tworzy zaufania, ani nie zastąpi otwartej komunikacji. Sex nie wydarza się tylko w łóżku. Bierze początek w tym jacy dla siebie jesteśmy, jak mówimy i słuchamy i czy żyjemy dla siebie nawzajem. Sex jest największą ucztą jeśli umiemy się nim dzielić.

Kobieta żeby się całkowicie rozluźnić musi ufać i czuć że ta relacja jest dla niej bezpieczna. W jej podświadomości są obecne pytania: “Czy ten mężczyzna będzie ze mną? Czy będzie wspierał rodzinę jeśli zajdę w ciążę?” Potrzebuje nawet więcej zaufania jeśli już ma dziecko i przeżyła ciążę oraz poród. Kobieta musi być pewna że ten mężczyzna jest tu dla niej i dla rodziny. Będzie też go testować żeby sprawdzić jego zdolność do utrzymania męskiej stałości, upunktowienia koniecznego gdy ona podda się huśtawce księżycowych wpływów kobiecej energii .

JAKI JEST RZECZYWISTY SENS     ŻYCIA ? 

Wytrwałość, cierpliwość, linia rodu, pamięć pierwotna, DNA, nieprzewidywalność, rój, imaginacja, sabotaż, przodkowie, perfekcja, niewidzialny, rytuał, magia, Lampa Alladyna, kość i krew, itp… – Jeśli takie słowa budzą w Tobie rezonans i dalszy ciąg skojarzeń; jeśli zdarza Ci się odczuwać presję niewiadomego pochodzenia i miewasz uczucie że ciężko Ci wybierać pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi powinnościami, czasem tracisz wewnętrzny kierunek, wchodzisz w naiwność (oszukiwanie się) , ściskasz swoje serce, albo oscylujesz na krawędzi “zwariowania” lub “nieokrzesania”- ucz się odzyskiwać swego ducha uwikłanego w tych historiach. Bo tam gdzie brak nam ducha tam przygniata nas ciężar życia.

Na tym warsztacie chciałabym szczególnie przedyskutować, „przećwiczyć i przemedytować” właściwości 9-go Ciała Subtelnego, które jest m.in. swoistą Osłoną i Bazą Programową dla naszej Duszy dla przeżywania obecnego życia na podstawie “dotychczasowych nagrań”…

W czasie zajęć oprócz budzących wyobraźnię ćwiczeń i medytacji będzie dzielenie się i rozmowa, praca w parach a może i w trójkątach, doświadczanie Świętej Geometrii, odnajdywanie języka liczb w przejawach życia oraz ich wzajemne zależności… – fascynująca podróż dla poszukującego jasności umysłu. A dla serca – motto: Dawanie wypełnia serce Duchem Pokoju.

STABILNOŚĆ EMOCJONALNA

Kundalini Joga jest ćwiczeniem i doświadczaniem związku ciała z duszą (materii z duchem).

Bywa że niespodzianie dla nas dusza przenosi nieuświadomione treści w sam środek naszego dotychczasowego życia. Jeśli nie chcemy w nim zmian to taki obrót spraw może wydaje nam się niekorzystny, ale… drzwi zostały otwarte i warto przytomnie uczestniczyć w tym procesie. Tym bardziej że dzieje się on i tak – z nami czy bez nas.

Znajdź miejsce w Oku Cyklonu w którym mimo otaczającego chaosu i zawirowania, poczujesz spokój serca i wewnętrzną ciszę.

Jest teraz czas podejmowania Drogi Życia i oczyszczania wszelkich niezakonczonych spraw. Buduj swoją siłę każdego dnia po trochu by nie ugiąć się przed ich naporem i nie poddać się koleinie, nie zawrócić z Drogi. Diament krystalizuje swą jasność, moc i piekno w najtrudniejszych warunkach otoczenia: temperatur i ciśnień. Podobnie Twoja dusza potrzebuje niekiedy presji by zabłysnąć…

Jesteś kompletny, całkowity, lecz nauczyłeś się lękać (również siebie samego), że czegoś ci brakuje (jesteś niekompletny), że jesteś zły, niewłaściwy, nieefektywny, w ogóle wybrakowany i potrzebujesz się wciąż poprawiać.

Jeżeli setki wewnętrznych wzorców i uczuć, każą ci żyć jakbyś był ograniczony i nieadekwatny, zamykają Cię przed ludźmi którzy je czasem odzwierciedlają swoim zachowaniem wobec Ciebie, uzależniają od mnóstwa opinii i sytuacji – to bez względu na źródło tych wzorców – muszą być przebaczone i uwolnione ze wszystkich neuronów obu półkul mózgowych.

Część najbardziej bolesnych i najsilniejszych uczuć rozprzestrzeniło się w naszym mózgu tak, że możemy ciągle o nich mówić, nie czując przeszywającego bólu który je tam zakorzenił. Kiedy jednak uda się nam połączyć z tą sferą w ciele i mózgu, możemy ponownie przeżyć te uczucia i zintegrować na nowo z resztą ciała i umysłu. Ta zintegrowana pełnia jest zarówno procesem jak i rezultatem uzdrawiania. Możesz wówczas doświadczyć głębokiej wewnętrznej stabilności…

 

VII czakra Sahasrara

TYSIĄCPŁATKOWA ŚWIADOMOŚĆ NIESKOŃCZONOŚCI

Przestrzeń w której wszyscy jesteśmy Jednym. Ocean. Pamięć i doświadczenie każdej kropli wody na przestrzeni czasów. Błogostan lub zwątpienie. Umiłowanie życia jako całości Istnienia lub brak szacunku i współodczuwania wobec wszystkiego co „niżej” od człowieka. Możesz poczuć ekstazę lub w nią nie wierzyć. Kundalini Joga dostarcza technik do uruchomienia procesów, a od nas zależy czy chcemy z nich korzystać. Zapraszam do podarowania sobie przedpołudnia na ruch, relaks z wizualizacją, śpiew i medytowanie… – eksplorowanie świadomości.

 

JESLI INTERESUJE Cię któryś z tematów i chcesz uczestniczyć w takim warsztacie

ZAPISZ się:   e-mail: kundalinijoga@wp.eu , tel: 0 604 946 919