Maj 1, 2018

KOBIECE WAKACJE Z JOGĄ KUNDALINI i AJURWEDĄ

19-25.08.2018

Odżywcze zanurzenie w Naturę

W SILNEJ NAD JEZ. CHŁOP,  DOM POD LIPĄ / Pszczewski Park Krajobrazowy

Kobieca Praktyka Jogi i Mądrość Ajurwedy
Trening Archetypu Świętej Wojowniczki w Kobiecym Kręgu

 To wyjazd dla Kobiet –

nie tylko ze względu na specjalnie dobraną praktykę jogi i moc informacji o cyklach życia kobiety, ziołolecznictwie dla kobiet w różnych okresach życia oraz o zrozumieniu własnej natury, ale też na klimat mini-wspólnoty, Kręgu, doświadczanie pierwotności i prostoty, otwartości i receptywności, oddania się siłom Nieokiełznanej Przyrody Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

W tym roku tematem będzie Archetyp Świętej Wojowniczki.
Na Zachodzie jego ikoną jest Joanna D’Arc. Na Wschodzie mamy o wiele więcej podobnych przykładów, o których powstawały całe eposy. Ten archetyp łączy boską moc i pokorę człowieka. Oferuje ucieleśnienie żeńskiej siły, odwagi, dzikości i tajemniczości, przy jednoczesnej intuicyjnej subtelności, ofiarności i zdolności służenia – szczególnie wobec boskiej emanacji (często zwanej wyższym Ja). Jak uwewnętrznić ten archetyp bez odwołania się do represji i przemocy?
Ze świadomością objąć całe spektrum przeżyć jakie nam towarzyszą gdy dochodzi do głosu? Te i wiele innych pytań pojawi się w naszym Kręgu.

Bedzie to też czas na regenerację ciała i umysłu, na odnalezienie i odzyskanie energii zatrzymanej w bolesnych wspomnieniach, stłumionych emocjach, niedopuszczonych do głosu lękach. Nauka i sztuka jogi nie rozgrzebuje historii życia, nie żąda analizy wspomnień – zaprasza do oczyszczenia ich zawartości poprzez technologię oddechu, ruchu, skupienia i mantry. Zawierz swojemu czuciu wewnętrznemu i puść to co trzymasz tak kurczowo. Odetchnij. Czeka Cię tydzień odpoczynku, zabawy ale i praca metodami jogicznej wiedzy o duchowym, mentalnym, psychicznym i fizycznym wymiarze człowieka, kilka małych wyzwań, oraz dbająca o potrzeby kobiecego ciała ajurweda na co dzień.

—————————————————————————————————————————————–

PROGRAM: wykłady i rozmowy w Kręgu, codziennie 2 sesje jogi / medytacji, 1 dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, ale i dla uruchomienia innego wymiaru komunikacji; poranne biegi „transowe” nad jezioro i kąpiele, spacery „breathwalk” po lesie, 3 wegetariańskie posiłki (2 x wspólne gotowanie), działania artystyczne, kreatywne, sporo czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie wzmacniające żeńską energię przy ognisku, a także nauka wzajemnego olejowego masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp, …

—————————————————————————————————————————————–

PROWADZI: Agnieszka Hari Kartar – poznaj mnie tu: https://ajurweda-joga.pl/kontakt/

ZAPISY JUŻ: 604 946 919 / kundalinijoga@wp.eu

MIEJSCE: www.dompodlipa.pl

CENA: 1490pln

 


„Chociaż wszyscy ludzie posiadają energie męskie i żeńskie, to istnieją powszechnie uznawane różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami dotyczące hormonów i funkcji mózgu. Starożytne pisma opisują kobiety jako 16 razy bardziej intuicyjne oraz 16 razy bardziej cierpliwe i współczujące od mężczyzn. Pisma te mówią także, że kobiety są osiem razy mniej pewne siebie, co znaczy, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z naszej wspaniałości. „

W trakcie tych dni doświadczysz procesu odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji jak i bliskości innych Kobiet w rozmowie, wspólnym dzieleniu się sobą, w działaniu i praktyce. Ukoisz umysł i nakarmisz serce kontaktem z Przyrodą, która jest Kobietą Matką i Kobietą Dziką. Dzięki prostocie każdego dnia Twoje Ciało odpręży się i zregeneruje.

Poznasz wiedzę o mapie ciała kobiety wg przekazów subtelnej anatomii i jak nauczyć się jej oddziaływania na Twój osobisty cykl by dobrze nim zarządzać. Porozmawiamy chwilę o tym co nosimy w swojej aurze i jak nas to determinuje. Przedyskutujemy przydatność kilku rad Yogi Bhajana dla kobiet w kontekście seksualności i osobistej pomyślności.

Kobieta podlega cyklom natury, więc znajomość tych procesów i aprobata ich przejawień w ciele jest szansą na odnalezienie własnego rytmu i pokochanie piękna swojej płci. Kobieta częściej niż mężczyzna kieruje się sercem i dlatego potrzebuje zadbać by było ono otwarte pomimo zranień, wrażliwe lecz nie naiwne – jak to możliwe? Kobieta częściej niż mężczyzna wspomaga się intuicją którą potrzebuje ćwiczyć i stosować aby jej móc zawierzyć. Potrzebuje komunikacji neuronów i hormonów, żeby zespolić 3 aspekty bycia Kobietą: archetypy matki, kochanki i bogini.

 

Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia; jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia – regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

– dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie – zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona dla ciebie możliwa do zrealizowania…. Zapraszam serdecznie.

Zaczynamy w niedzielę 19.08. o 17.30 spotkaniem organizacyjnym i kolacją o 19.00 (można przyjechać trochę wcześniej ale pokoje będą gotowe od 17), kończymy w sobotę 25.08. lunchem o 13.00. Można zostać trochę dłużej po opuszczeniu pokoi. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 500zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymacie w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

———————————–
PROGRAM RAMOWY DNIA:

NIEDZIELA 19.08.2018
Przyjazd od 16tej

17.30 – 19.00 Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.
19.00 Obiado-kolacja
20.00 – 21.00 medytacja i gongi dobre na sen
22.00 cisza nocna

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK ( w ŚRODĘ – DZIEŃ CISZY Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp… PRZEZ 1 DOBĘ. Zajęcia są prowadzone wg planu )

6.00 – 8.00 Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 12.00. Nauka komponowania produktów żywnościowych, podejścia do żywienia, gotowania i używania przypraw w kuchni ajurwedyjskiej. Wspólne przygotowywanie posiłku – przynajmniej 2 razy / malowanie mandali i inne działania artystyczne (niespodzianka)

12.00 – 13.30. Sesja Jogi K. wybranej specjalnie dla kobiet (dla ukł.hormonalnego i nerwowego), z wykładem o cyklach i szczególnych okresach życia kobiety wg Humanologii Y.Bhajana

13.30 Obiad, sjesta, spacery breathwalk, czas nad jeziorem i w lesie

17.00 – 18.30. Ajurwedyjskie Nauki dla zdrowia, zioła na kobiece dolegliwości, dzielenie się swoim doświadczeniem w Kręgu i wzajemne masaże olejowe na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie.

19.00 Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00 Krąg przy ogniu, medytacja lub wspólne śpiewanie mantry wzmacniającej żeńską energię, relaks lub gongi dobre na sen

22.00 cisza nocna

SOBOTA 25. 08.2018

6.00 – 8.00 Sadhana

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 13.00. SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE z medytacją i intencją – pytania i odpowiedzi

13.00 obiad
Wyjazd lub czas wolny w okolicy

===========================
METODY PRACY:
*Kundalini joga kriya i medytacja – techniki oddechowe i ćwiczenia dla ciała, duszy i umysłu; nauka koncentracji, uwagi i relaksu.
*Ajurweda – wskazówki dla zrównoważenia stylu życia, snu, zmysłów i diety; gotowanie i masaże olejowe
*Karam Kriya – metoda konsultingowa prowadząca do zakończenia rozpoczętych sekwencji wydarzeń, opierająca się na liczbach;
*Nada (Naad) joga – metoda pracy z dźwiękiem na wzorcach podświadomości. Czysty głos na samogłoskach, oraz Mantra.
*Działania artystyczne 🙂 niespodzianka

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić. Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.