Marzec 6, 2019

LETNI WARSZTAT UZDRAWIANIA RELACJI

Niektórzy z Was być może już planują swoje wakacje, zatem moja coroczna oferta wyjazdu do Silnej koło Pszczewa, nad cudne jez.Chłop w środku lasu, tym razem jest otwarta także dla mężczyzn, a nawet par. 🙂 Przełamując dotychczasową formułę kręgu tylko dla kobiet, chciałabym zaprosić wszystkich na LETNI WARSZTAT UZDRAWIANIA RELACJI, z uwzględnieniem relacji do siebie, relacji w rodzinie, relacji w związku i we współpracy zawodowej. W atmosferze mini-wspólnoty jaką tam zawsze tworzymy, w oddaleniu od spraw codziennych i relaksie na łonie natury, podejmiemy głęboką auto-refleksję i przejdziemy przez jogiczny proces uwalniania ran miłości na wielu poziomach.

 

18-24.08.2019. Odżywcze zanurzenie w Naturę

W SILNEJ NAD JEZ. CHŁOP,  DOM POD LIPĄ / Pszczewski Park Krajobrazowy

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

 

W tym roku tematem będzie UZDRAWIANIE WSZYSTKICH RELACJI.

Odwołamy się przede wszystkim do naszej duchowej natury widząc siebie jako istotę ludzką w relacji do Jaźni. Bazą tej relacji jest Miłość i serce. Jeśli chcemy je wnieść do związków jakie tworzymy w swoim życiu, potrzebujemy uczynić tę Pierwotną Relację najmocniejszą. W oparciu o to doświadczenie przestudiujemy naturę mężczyzny i kobiety bez oceniania. Różnice sprawiają, że życie jest ciekawe i stanowi wyzwanie. Psychika męska i żeńska funkcjonują w wyjątkowy różny sposób, co sprawia, że każde z nich postrzega bardzo odmiennie uczucia, doznania, słowa i nawet samo życie. Gdy mężczyzna i kobieta nie rozpoznają tych wyjątkowych darów i wyzwań jakie ma druga strona, wtedy będą się zdarzać nieporozumienia i trudności, bez względu na to jaki będzie charakter więzi. Razem, możemy równoważyć nasze energie, być sobą i pomagać sobie wzajemnie w tworzeniu pełni i harmonii w naszych domach, społeczności i na świecie, budować relacje partnerskie i rodzinne czy zawodowe w oparciu o autentyczność.

Będziemy mieć też czas na regenerację ciała i umysłu, na odnalezienie i odzyskanie energii zatrzymanej w bolesnych wspomnieniach, stłumionych emocjach, niedopuszczonych do głosu lękach. Nauka i sztuka jogi nie rozgrzebuje historii życia, nie żąda analizy wspomnień – zaprasza do oczyszczenia ich zawartości poprzez technologię oddechu, ruchu, skupienia i mantry. Zawierz swojemu czuciu wewnętrznemu i puść to co trzymasz tak kurczowo. Odetchnij. Czeka Cię tydzień odpoczynku, zabawy ale i praca metodami jogicznej wiedzy o duchowym, mentalnym, psychicznym i fizycznym wymiarze człowieka, kilka małych wyzwań, oraz dbająca o potrzeby kobiecego ciała ajurweda na co dzień.

—————————————————————————————————————————————–

PROGRAM: wykłady i rozmowy w Kręgu, codziennie 2 sesje jogi / medytacji, 1 dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, ale i dla uruchomienia innego wymiaru komunikacji; poranne biegi „transowe” nad jezioro i kąpiele, spacery „breathwalk” po lesie, 3 wegetariańskie posiłki (2 x wspólne gotowanie), działania artystyczne, kreatywne, sporo czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie przy ogniu, a także nauka wzajemnego relaksującego masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp, …

—————————————————————————————————————————————–

PROWADZI: Agnieszka Hari Kartar – poznaj mnie tu: https://ajurweda-joga.pl/kontakt/

ZAPISY JUŻ: 604 946 919 / kundalinijoga@wp.eu

MIEJSCE: www.dompodlipa.pl

CENA: 1490pln

 


W trakcie tych dni doświadczysz procesu odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji jak i bliskości innych osób w rozmowie, wspólnym dzieleniu się sobą, w działaniu i praktyce. Ukoisz umysł i nakarmisz serce kontaktem z Przyrodą. Dzięki prostocie każdego dnia Twoje Ciało odpręży się i zregeneruje.

Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia; jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia – regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

– dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie, dla Was jako pary – zgłoś/cie się teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona  możliwa do zrealizowania…. Zapraszam

 

Zaczynamy w niedzielę 18.08. o 17.30 spotkaniem organizacyjnym i kolacją o 19.00, a kończymy w sobotę 24.08. lunchem o 13.00. Można zostać trochę dłużej po opuszczeniu pokoi. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 590zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymacie w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

———————————–
PROGRAM RAMOWY DNIA:

NIEDZIELA 18.08.2018
Przyjazd od 17tej (można przyjechać trochę wcześniej ale pokoje będą gotowe od 17)

17.30 – 19.00 Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.
19.00 Obiado-kolacja
20.00 – 21.00 medytacja i gongi dobre na sen
22.00 cisza nocna

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK ( w ŚRODĘ – DZIEŃ CISZY Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp… PRZEZ 1 DOBĘ. Zajęcia są prowadzone wg planu )

6.00 – 8.00 Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 12.00. Nauka komponowania produktów żywnościowych, podejścia do żywienia, gotowania i używania przypraw w kuchni ajurwedyjskiej. Wspólne przygotowywanie posiłku – przynajmniej 2 razy / malowanie mandali i inne działania artystyczne (niespodzianka)

12.00 – 13.30. Sesja Jogi K. wybranej specjalnie pod kątem tematu przewodniego, z wykładem o związkach i relacjach z poziomu duszy wg Humanologii Y.Bhajana

13.30 Obiad, sjesta, spacery breathwalk, czas nad jeziorem i w lesie

17.00 – 18.30. Ajurwedyjskie Nauki dla zdrowia,  dzielenie się swoim doświadczeniem w Kręgu i wzajemne masaże relaksacyjne na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie.

19.00 Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00 Krąg przy ogniu, medytacja lub wspólne śpiewanie mantry, relaks lub gongi dobre na sen

22.00 cisza nocna

SOBOTA 24. 08.2018

6.00 – 8.00 Sadhana

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 13.00. SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE z medytacją i intencją – pytania i odpowiedzi

13.00 obiad
Wyjazd lub czas wolny w okolicy

===========================
METODY PRACY:
*Kundalini joga kriya i medytacja – techniki oddechowe i ćwiczenia dla ciała, duszy i umysłu; nauka koncentracji, uwagi i relaksu.
*Ajurweda – wskazówki dla zrównoważenia stylu życia, snu, zmysłów i diety; gotowanie i masaże olejowe
*Karam Kriya – metoda konsultingowa prowadząca do zakończenia rozpoczętych sekwencji wydarzeń, opierająca się na liczbach;
*Nada (Naad) joga – metoda pracy z dźwiękiem na wzorcach podświadomości. Czysty głos na samogłoskach, oraz Mantra.
*Działania artystyczne ? niespodzianka

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić. Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.