Kwiecień 27, 2019

Tajemnice Kundalini – zrozumieć i poczuć PRĄD ŻYCIA

Kundal tłumaczy się jako “kosmyk włosów ukochanego / ukochanej.”..
Co ma wspólnego kundalini z włosami i kochaniem?
Dlaczego wciąż tyle niewiedzy i mitów szerzy się w powiązaniu z tym tajemniczym słowem? Czy warto odkrywać prawdę na jej temat i obudzić ten potencjał, rozwijać tę “moc”?
Do czego miałoby ci to być potrzebne?
Jak zrobić to ze zrozumieniem i szacunkiem do sił Życia, co wiedzieć i od czego zacząć?

Joga kundalini przez wieki była wiedzą dla wybranych i przekazywana im w ścisłym związku nauczyciel-uczeń. Wiązało się to z dyscypliną, oddaniem, pokorą i respektem. Czy to zmieniło się dzisiaj? Czy możemy sięgać po wiedzę i żonglować energią bez przygotowania i odpowiedniego podejścia, szczególnie natury etycznej?
Joga kundalini jest obecnie otwarta dla wszystkich, lecz jednoczesnie nie dla każdego – niektórych przyciąga innych odpycha – działa jak magnes – poczuj jak działa dla Ciebie.

18 maj o 11:00 – 19 maj o 18:00  WARSZTAT  PRAKTYCZNY  I  TEORETYCZNY Wiedza i filozofia wedyjska oraz system praktycznych technik przekazanych przez Yogi Bhajana wraz z ochronną opieką Guru Ram Dasa, pozwalają bezpiecznie obudzić i rozwijać zasoby energii dane każdemu z nas przy urodzeniu. Energia życia przejawia się przez nasze ciało, umysł, psychikę i duszę jako spójne lub niespójne istnienie Ducha w Materii. Kreacja Jedności w różnorodności.

Czy rozpoznajesz zatem swoją unikalność, miejsce w świecie i ścieżkę spełnienia? Masz gotowość ofiarowania swoich przywiązań? Po co mielibyśmy otrzymać większą moc nie znając tych odpowiedzi? Większa moc przyłożona do gniewu oznacza niszczycielską furię, a do depresji – śmierć i atrofię. Dlaczego mielibyśmy otrzymać jeszcze większą obfitość dla zaspokojenia naszych egoistycznych reakcji? Dlatego tak ważne jest czy większa moc Twojego prądu wywoła pożary i spustoszenie, czy ogrzeją się przy niej inni. Czy uniesiesz swoją pochodnię duchowego ognia prosto, z mocą, odwagą i oddaniem czy porzucisz ją przy byle trudności lub będziesz smagać nią wszystko wokół, gdy tylko
utracisz kontrolę?

Wyjaśnię znaczenie takich terminów jak:
– Tantra – Jedność Ducha i Materii
– Shiva i Shakti – 2 Biegunowości
– Tamas, Rajas i Sattwa – 3 stany tworzące Równowagę
– Shiv Granthi, Wishnu Granthi, Brahma Granthi – 3 Bramy transformacji
– prana, apana, wjana, samana i udana – 5 energii ożywiających ciało fizyczne
– Ida, pingala, shushumna – 3 kanały subtelnej energii
– jama, nijama, asana, pranyama, pratyahar, dhyana, dharana, samadhi – czyli 8 gałęzi jogi

Wyjaśnię rolę i znaczenie energii seksualnej na drodze rozwoju oraz działanie opanowania umysłu w zarządzaniu energią.
Przedstawię subtelne powiązania geometrii i wibracji, i ich wpływ na jakość naszego życia, oraz piękno otaczającego świata.
Przestudiujemy jamy i nijamy (zasady życiowe) oraz Jakości boskie wcielone przez 10 Guru Dharmy Sikhów, jako kroki do budowania i wzmacniania swojego charakteru na ścieżce jogi.

Ponadto każdego dnia poświęcimy 2 godziny na długie medytacje używające punktu skupienia, mudry, mantry i bhandh, a resztę czasu na przygotowanie ciała do tego procesu. To niecodzienna propozycja odczucia JAźni w grupowej energii…

Zapraszam do wspólnej praktyki i zgłębiania mądrości Wschodu, która rozwiewa wątpliwości zachodniego umysłu i pomaga żyć w pełni swojego przeznaczenia, gdy tylko przestaniemy stawiać nawykowy opór wynikający z ignorancji. Tego rodzaju praca wymaga w pierwszej fazie Twojego wysiłku, lecz owocuje głębokim rozluźnieniem na poziomie podświadomości, która uwalnia zatrzymaną energię ! Jedną z praktyk będzie Long Ek Ong Kar Mantra

Prowadzenie: Agnieszka Hari Kartar – certyfikowana nauczycielka kundalini jogi 1 i 2 stopnia, trener nauczycieli, praktyk. www.aquarianage.eu/kontakt
Zapisy: kundalinijoga@wp.eu
Cena: 360 pln za oba dni – 14h
konieczna zaliczka 160 pln na konto podane przy zapisie

Miejsce zależne od ilości zgłoszeń. Adres otrzymasz przed warsztatem.