Październik 24, 2019

NAADA YOGA poziom 1 – problem Gniewu i Depresji

NAADA JOGA poziom 1 – to zanurzenie w najbardziej nieświadomą część umysłu – odkrywanie przyczyn GNIEWU i DEPRESJI, a następnie transformacja tych energii w DUCHOWĄ PŁOMIENNOŚĆ!  7-8.12.2019
Prowadzi: STEFANO  MANFRIN / WŁOCHY -INDIE

==================================================
Warsztat Jogi Dźwięku uczy jak wypełnić wibracją swój rdzeń kręgowy, jak słuchać tych brzmień w ciele i pracować z głosem, a przezeń z energią życiową – praną. Dla oczyszczania kanałów odbioru subtelnych informacji i podniesienia poziomu nadawania.

Ta starożytna technika odnawia i reguluje przepływ Energii i daje poczucie głębokiego spokoju. dzięki specjalnym technikom odczuwania wibracji dźwięku w ciele – jest możliwe śpiewanie nie używając słuchu. Z nich narodził się tradycyjny śpiew indyjski.

Etapy spotkania:

SOBOTA / NIEDZIELA
• Powtórzenie podstawowych technik Naada Jogi – ćwiczenia odbioru i nadawania dźwięku na pępku, sercu i szyszynce, ćwiczenia pozycji i ruchu kręgosłupa, uwrażliwienie na odczucia z ciała, 7 dżwięków podstawowych, 12 półtonów i 3 oktawy,
• Wprowadzenie do systemu rag i wyczucie „rasa” – różnych nastrojów emocjonalnych, takich jak: oddanie, spokój, radość, brak przywiązania, melancholia, itp., oraz barw dźwięku, głosu.
• Na tym kursie szczególnie poświęcimy czas śpiewaniu rag powiązanych z uczuciami smutku, gniewu i napięcia, oraz przeciwnymi, które dają nam ukojenie, spokój, poczucie przestrzeni i błogosci.
• Zrozumienie koncepcji czakr i energetyki powiązanej z określonymi stanami emocjonalnymi, nauki Buddy o przyczynach cierpienia, gniewu i depresji.
• Wprowadzenie do Alankar (złożona sekwencja z podręcznika klasycznej muzyki hinduskiej, standaryzowanego przez Purandara Dasa, ojca muzyki karnatackiej XVIw).- w celu podniesienia wibracji i aktywowania procesu uczenia się w ukł. nerwowym

Dzięki temu zanurzymy się głęboko w najbardziej nieświadomą część naszego umysłu, aby poznać ją poprzez czysty dźwięk. Napotkamy tam wspomnienia i stany wewnętrzne, które popadły w zapomnienie i pochowały się po najbardziej ukrytych obszarach naszego jestestwa. Poprzez dźwięk uczymy się rozumieć siebie lepiej, akceptować życie i swoją przeszłość, wszelką pamięć i ograniczenia….

***
Stefano poznaje techniki Naad Jogi od 20 lat. Studiował z nauczycielem muzykę Karnatacką i Hindustani przez ponad 2 lata, ale też klasyczny śpiew europejski, harmoniczny śpiew mongolski, a nawet tradycyjny pasterski…
Był uczony także głębokich technik medytacyjnych, które praktykuje od 25 lat, spedził 15 lat w Indiach, z czego 12 lat na tradycyjnym szkoleniu (Brahmacharya) w aśramie Ammy. Jego życie jest poświęcone poszukiwaniu duchowemu i oczyszczaniu umysłu, oraz służeniu innym.
Sam tak pisze o swoim seminarium:

“Naad Joga jest jest głębokim doświadczeniem.
Zabiera cię daleko, zanosi cię do wewnątrz. Dźwięk, Energia i Światło są wyrazem naszej Prawdziwej Natury. Fraza wiersza lub pieśni może wstrzymać Twój oddech, może sprawić że zapłaczesz lub że ukoi się twój umysł. Może wpłynąć na twój nastrój i podnieść cię na duchu.

Boskość to Miłość, Bezwarunkowość, Czystość, Ogromna Przestrzeń…, żadnych więzi, tylko Miłość, i Miłość, i Miłość… zawsze wolna….
Jest taka potrzeba głęboko w każdym z nas by „powrócić do Domu”, być wolnymi i pławić się w Radości i Intymnej Słodyczy.

Dla mnie Dźwięk i Energia (które w Indiach zwane są Saraswati i Shakti) są tym narzędziem, którego używam by zagłębić się w sobie i przebywać w tej Obecności pełnej Słodyczy i Miłości.

Indie, podobnie jak Tybet i Egipt mają długą tradycję ezoterycznych metod do zanurzania się w głąb siebie. Tu nazywają to „jogą” – zjednoczeniem indywidualnej duszy z Najwyższą Jaźnią, lub „tantrą”. A nasza tradycja utraciła te sposoby.
Oto dlaczego pojechałem tam na długie poszukiwania nauk – po Indiach, Nepalu, Sri Lance i innych… Spędziłem połowę swego życia na tych poszukiwaniach i teraz czuję się głęboko spełniony, szczęśliwy i wdzięczny.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim moim Przewodnikom i Guru, że nauczyli mnie oddania i służenia, ponieważ naprawdę najbardziej wewnętrzna jakość tej błogiej Obecności w sobie – to Wdzięczność, Oddanie i Współodczuwanie.

To czego doświadczam trudno jest przełożyć na słowa by przekazać Wam czym jest Naad Joga. Mogę tylko próbować powiedzieć ze jest fantastycznym pojazdem do podróży w głąb siebie by odnaleźć to co tam już jest, czekające na twój nastepny krok w Pełnię.
To życie które mamy jest błogosławieństwem i ty sam/a nim jesteś.
Nie zapominaj o tym i doceniaj to.
Może to tak wyglądać że identyfikujemy się z ciałem które posiadamy, ale.. pewnego dnia je zostawimy. Nie jesteśmy uczynieni wyłącznie z ciała i krwi, jest coś jeszcze. Jak zamierzasz to poznać? Potrzebujesz instrumentów, nieprawdaż?”

info o prowadzącym TU

***
7-8.12. sb-nd.: warsztat naada jogi od 10-19 z 1h przerwą na obiad (przynieś swój prowiant, my oferujemy mały ciepły posiłek)
Warszawa – dokładny adres zostanie podany po zebraniu grupy

CENA: 520pln / dla kontynuujących 490pln
ZAPISY: Agnieszka <ovska@wp.pl>, 604946919

W celu zarezerwowanie miejsca należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek. Dane do przelewu wysyłam w mailu potwierdzającym rezerwację.