Czerwiec 4, 2023

Międzynarodowy Kurs Instruktorski Jogi Kundalini, nauczanej wg Yogi Bhajana, KRI – Poziom 1

Nauczyciel Ery Wodnika – roczny miejski program weekendowy z 5 dniowym wyjazdem do Ashramu w Portugalii. 

II EDYCJA:  start MAJ 2025 zakończenie MAJ 2026.

.

Zapraszamy na kurs uznany i zarejestrowany w Kundalini Research Institute, USA, realizowany we współpracy ze Szkołą Karam Kriya i aśramem Guru Ram Das w Portugalii i Szkołą Kundalini jogi i Humanologii Dharamsaal z Estonii.

„Szkolenie nauczycieli, dotyczy zmiany osobistej: jak osiągnąć siłę, jasność i wdzięk. Jest ono systematycznym, wszechstronnym i kompletnym treningiem”.  – Yogi Bhajan

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

– Jesteś poruszona/y duchowymi aspektami Jogi Kundalini i chcesz wnieść więcej blasku do swojego życia i wesprzeć też innych.

– Jesteś w fazie uzdrawiania ciała lub ducha i czujesz, że potrzebujesz przetrawienia, zrozumienia, odnowy i nowego startu w swoim życiu.

– Chcesz zgłębić wszystkie aspekty jogi: jej praktykę, technologię, mądrość i filozofię.

– Praktykujesz jogę i chcesz poznać ją lepiej, by uczyć jej innych. Chcesz zobyć narzędzia do pracy: prowadzić zajęcia, warsztaty i kursy jogi zawodowo.

– Tęsknisz za podwyższoną świadomością grupową, gdzie współuczestnicy i trenerzy wspierają Cię przez cały rok, a potem współtworzysz międzynarodową społeczność podobnie zorientowanych ludzi.

– Poszukujesz w swoim życiu konkretnych wskazówek, czujesz się zagubiona/y i chcesz znaleźć nowy kierunek lub zawód

– Chcesz pojąć znaczenie i zanurzyć się w doświadczenie bycia Promienną Istotą Ludzką!

„Celem życia jest poznanie prawdy, rzeczywistości, szerzenie jej i dawanie jej innym oraz wzmacnianie ich ducha prawdą, aby wszyscy mogli żyć szczęśliwie” – Yogi Bhajan

————————————————————

Zapraszamy osoby dorosłe w każdym wieku, poszukujące wielowymiarowej wiedzy i treningu na poziomie fizycznym, psychicznym, mentalnym i duchowym. Oprócz nielicznych przeciwskazań zdrowotnych (patrz niżej) Joga Kundalini jest dla wszystkich osób otwartych na poznawanie, dostosowana do zachodniego stylu życia w rodzinie i w pracy, z założeniem że zaangażowanie jest miarą zaawansowania.

„Fizyczne ciało jest świątynią. Zajmij się nim. Umysł jest energią. Reguluj go. Dusza jest projekcją. Reprezentuj ją” – Siri Singh Sahib 

*

CELE SZKOLENIA:

*

* Zrozumiesz podstawową naturę, technologię i koncepcje Jogi Kundalini – o tej konkretnej metodzie czytaj TU

* Doświadczysz transformacji hamujących Cię przekonań i wzorców – poprzez praktykowanie tych nauk

* Rozwiniesz umiejętności, pewność siebie i świadomość – wymagane do nauczania Jogi Kundalini

* Wprowadzisz świadomy styl życia do swojej codzienności i jasne reguły do gry zwanej życiem.

* Doznasz głębokiego poczucia wspólnoty z grupą szkoleniową, nauczycielami i społecznością na całym świecie

* Rozwiniesz połączenie ze “Złotym Łańcuchem” Mistrzów Jogi, poprzez nauki i dziedzictwo otwarte Zachodowi przez Yogi Bhajana.


Dodatkowo na kursie:

* Praktyka jogicznego stylu życia, diety jogicznej, przygotowanie najlepszych przepisów leczniczych, droga do zdrowia na wszystkich poziomach.

* Relacje wsparcia na całe życie, silna społeczność nauczycieli Jogi Kundalini w Polsce i na całym świecie, dzięki regularnym spotkaniom lokalnym i międzynarodowym,

* Wsparcie Trenerów Nauczycieli i Mentorów na Drodze Duszy, dla uzyskania samodzielności.

* Nauka głębokiej medytacji i rozwijanie neutralnego umysłu, dla podniesienia perspektywy postrzegania własnego życia.

* Wiedza o tym, czym jest Wędrówka Duszy, cykle życiowe i jak przechodzić wszelkie życiowe wyzwania, aby stały się Twoim Zwycięstwem.

* Poznanie życia w świadomej, zrównoważonej wspólnocie podczas modułu Ashram Experience.

* Podstawy starożytnej sztuki walki (Gatka), numerologii (Karam Kriya), prawowitego życia (Dharma) i filozofii jogi – jako narzędzia rozwoju duchowego i osobistego.

* Wskazówki, m.in. jak budzić się każdego dnia, kłaść się spać, żyć i jak przygotować się na śmierć – zmiana nawyków które rządzą Twoją energią życiową.

*

Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że dłuższy czas trwania kursu pozwala lepiej przyswoić ogrom wiedzy, doświadczeń i informacji dostarczonych przez zespół trenerów, przejść uważnie przez osobistą transformację w wybranych obszarach osobowości, dostosować wymogi kursu do własnego życia integrując je stopniowo i oprócz certyfikatu zyskać głębokie i spójne podstawy do dalszego rozwoju, oraz prawdziwie ugruntowane kompetencje do uczenia innych.

Dołącz do nas w 2025 roku do tej niesamowicie transformującej Podróży przez Jaźń aby odkryć swoje własne światło i doskonalić umiejętność dzielenia się jego blaskiem ze światem.. 

Czym ten konkretny kurs i zespół trenerów się wyróżnia – CZYTAJ TU

Wszystkie informacje o warunkach ukończenia, płatnościach i szczegółach zapisu znajdziesz na samym końcu tego tekstu.

***

NIEDŁUGO PODAMY TERMINY NA 2 EDYCJĘ 2025/26,

ale rozkład modułów będzie podobny jak w 1 edycji poniżej:

*

Moduł 1: 24-26.05.2024. Warszawa – Wprowadzenie, podstawy jogi Kundalini, Kodeks Etyczny. Era Wodnika / 7 kroków do szczęścia,

Moduł 2: 5-7.07.2024. Warszawa – Dźwięk i Mantra, Gatka (podstawy sztuki walki)

Moduł 3: 24-25.08.2024. online – Mapa ciała: anatomia zachodnia i jogiczna

Moduł 4: 20-22.09.2024. Warszawa – Jogiczny styl życia, Pranayama i dieta jogiczna

Moduł 5: 26-27.10.2024.  Warszawa – Asany i Krija,

Moduł 6: 29.11-1.12.2024. Warszawa – Umysł, medytacja, Japa, oraz  1 dodatkowy pełny dzień medytacji (zaczynamy w PIĄTEK – od 9:00 rano)

Moduł 7: 11-12.1.2025.  Warszawa – Humanologia: sztuka bycia człowiekiem

Moduł 8: 22-23.2.2025.  online – Role i obowiązki nauczyciela jogi

Moduł 9: 22-23.3.2025.  Warszawa – Filozofia jogi, Patanjali i Śmierć

Moduł 10: 2-6.5.2025. Quinta do Rajo: Portugalia – 10 ciał duchowych  i 10 Guru, Sikh Dharma, Karam Kriya – doświadczenie życia w aśramie (dokładny termin otrzymamy w 2024r)

Egzamin: 24-25.5.2025.  Warszawa – egzamin, zakończenie –  DZIEŃ OTWARTY – I co dalej.

 *

Program wszystkich kursów poz.1  jest podobny – to co decyduje o atmosferze i jakości przekazu to zawsze – ludzie. Poznaj DREAM TEAM – ZESPÓŁ TRENERÓW – nauczycieli współtworzących społeczność Karam Kriya, oddanych naukom Dharmy i służeniu innym. Różnorodne charaktery współdziałające  jak palce jednej ręki, oraz znajomość meandrów duchowej drogi, czynią kontakt z nimi wyjątkowym.  

Wszyscy trenerzy posiadają certyfikat KRI i są aktywnymi licencjonowanymi członkami Aquarian Trainer Academy – Akademii Trenerów KRI.

.

Sukhdev Kaur (Meksyk / Estonia) (główny trener)

Sukhdev Kaur była pionierką w Estonii, kiedy przyjechała tam ze swojego rodzinnego Meksyku w 2004 roku, samotnie, ale w pełni wyposażona w swoją odwagę, wiarę i ducha przygody. Od tego czasu naucza Jogi Kundalini w wielu placówkach, instytucjach i firmach. W 2014 Sukhdev założyła Dharamsaal – Szkołę Jogi Kundalini i Humanologii w Tallinie w Estonii, a w 2015 r. Instytut Guru Ram Das i aśram Rajamaa w Raasiku vald. Jest architektem, urbanistą, doulą i opracowała kilka programów, w tym trening jogi dla kobiet w ciąży, o nazwie Sacred Woman – Święta Kobieta. Sukhdev jest jednym z ministrów Sikh Dharmy na Zachodzie  i koordynatorem Gurdwary Europejskiego Festiwalu Jogi we Francji. Jest także członkiem zarządu Sikh Dharma Education International, służąc w Akademii Miri Piri w Indiach. Sukhdev podczas szkolenia wnosi dla wszystkich uczestników wiele wdzięku i współczucia, zapewniając jednocześnie bezpieczną przestrzeń do otwarcia się i rozwoju potencjału osobistego na najwyższym poziomie.

Mata Mandir Singh (USA/Włochy)

Mata Mandir Singh Khalsa jest znanym na całym świecie nauczycielem Naad Jogi (jogi dźwięku), Kundalini Jogi i Gatka (Shakti Jogi). Uczył się Jogi Kundalini pod okiem Yogi Bhadżana przez wiele lat i służył w wielu jego projektach. Jest utalentowanym muzykiem, pionierem muzyki z mantrami, który nagrał ponad 28 płyt CD i kaset od lat 70-tych do dziś. Jest autorem książki o Naad jodze: The Yoga of Sound Workbook. Mata Mandir wszędzie uczy i gra swoją muzykę na świecie, głównie w USA, Kanadzie, Meksyku, Europie i Chinach.

Agnieszka Hari Kartar Kaur (Polska) zobacz też na tej stronie i tu.

Nauczycielka kundalini jogi wg YB od 2008 i Trener nauczycieli od 2015.
Nauczycielka unikatowej metody Naada Jogi, jogi oczyszczania umysłu i energii za 
pomocą dźwięku i wibracji wg Vemu Mukundy i Stefano Manfrina od 2016.
Konsult
antka metody pracy z sekwencjami liczb Karam Kriya wg Shiva Charana S. od 2016.
Konsul
tantka ajurwedy w teamie dr Partapa Chauchana z Jiva Ajurveda, Indie od 2013. 

Naturoterapeutka w zakresie przeciwdziałania skutkom stresu przez art-terapię, muzyko-terapię, dietę, naukę głębokiego relaksu, zabiegi i masaże. Prowadzi warsztaty i kursy w całej Polsce, konsultacje indywidualne on-line.

Shiv Charan Singh (Portugalia) Karam Kriya, GuruRamDass Ashram

Shiv Charan Singh, skromny i autentyczny nauczyciel duchowy, Szkot z urodzenia, jest dyrektorem-założycielem Międzynarodowej Szkoły Karam Kriya (1996). Karam Kriya oznacza „całkowite działanie, dzięki któremu nasza karma zostaje dopełniona poprzez zastosowanie duchowej świadomości kierowanej inteligencją liczb”. Poprzez filozofię i praktykę Karam Kriya, Shiv Charan Singh jest głęboko zaangażowany w prowadzenie uczniów w ich duchowym wzroście, aby mogli wnieść duchową świadomość do swojego codziennego życia i rozwinąć swój pełny potencjał jako istot ludzkich.

Jest autorem kilku książek i artykułów dotyczących różnych aspektów życia duchowego, w tym komunikacji międzyludzkiej, tajemnicy liczb (Let the Numbers Guide You) i poezji. Jako znany nauczyciel Jogi Kundalini (od 1980) i Główny Trener Nauczycieli w akredytowanym przez KRI szkoleniu nauczycieli Kundalini Jogi na poziomie 1 i 2, Shiv Charan Singh jest mentorem programów szkoleniowych na całym świecie.

W 2000 roku założył wraz z żoną Satyą Kaur tętniące życiem i kosmopolityczne Kriya Centre w Londynie. W 2007 roku przeniósł się do Portugalii, gdzie był współzałożycielem Quinta do Rajo Ashram, ośrodka odosobnień i bazy Międzynarodowej Szkoły Karam Kriya.

Ardaas Singh (Hiszpania)

Ardaas Singh rozpoczął swoją karierę jako muzyk, nauczyciel akademicki i badacz. Chociaż ma doktorat z inżynierii, jego życie jest teraz w pełni poświęcone naukom duchowym: jest pełnoetatowym konsultantem Karam Kriya, nauczycielem Jogi Kundalini, uzdrowicielem Sat Nam Rasayan i Mantra Yoginem. Rozpoczął studia jogi w Szkocji i szkolił się jako Instruktor Jogi Kundalini w Hacienda de Guru Ram Das w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Studiował Jogę Mantry we Francji i Indiach pod kierunkiem Muza Murraya i podróżował po Europie, otrzymując nauki swojego Nauczyciela Duchowego Shiva Charana Singha.

.

PROGRAM  SZCZEGÓŁOWY – poznaj zawartość tematyczną kursu:

.

MODUŁ 1: PODSTAWY JOGI KUNDALINI: Joga

Pochodzenie, typy, rodowód Kundalini Jogi i co oznacza bycie nauczycielem. Czym jest joga; jej początki i historia do chwili obecnej. Znaczenie przejścia do Ery Wodnika. Rodzaje jogi. Joga Kundalini jako matka wszystkich rodzajów jogi, Dharma Ludzi pracujących i zakładających rodziny – nie ascetów. Śakti/Bhakti. Złoty łańcuch. Baba Sri Chand, Guru Ram Das, Yogi Bhajan. Adi mantra i podstawowa struktura zajęć. Kodeks etyczny – Kodeks zawodowy i 16 aspektów nauczyciela. 7 kroków do szczęścia. Podstawy praktyki KJ, w tym zamknięcia – Bhandy  i „hydraulika” ciała.

MODUŁ 2: DŹWIĘK I MANTRA,

Kwantowa technologia dźwięku – Shabd Guru, 4 yugi i obecna Kali Yuga, Naad i Naam jako najwyższa joga Kali Yugi. Przejście między epoką Ryb i Wodnika. Sensorycznie czuły i wrażliwy człowiek: Ciało jako system komunikacji; Muzyka, dźwięk, głos, wibracja. Mantra: znaczenie, efekt i sposób intonowania mantr Jogi Kundalini. Wszystko o melorecytacji: Jaap-ji.

MODUŁ 3: MAPA CIAŁA – Anatomia jogiczna i zachodnia.

Anatomia zachodnia: układy i systemy ciała i określone narządy. Jak stres i styl życia mogą wpływać i jak joga i dieta pomagają. Proces jogi; koncepcja odnawiania/podtrzymania równowagi/eliminacji energii [G.O.D. – keto-meta- i ana-bolizm] Jogiczna anatomia gun, tattw, czakr, nadis, vayus, prany i apany. Ścieżka Kundalini, 3 zamki i bramy / bhandy i granthi. Sadhana: Znaczenie i wartość codziennej dyscypliny ćwiczeń i medytacji. Budowanie sadhany powoli i  systematycznie.

MODUŁ 4: JOGICZNY STYL ŻYCIA, DIETA I PRANAYAMA:

Pranayama: Ciało – oddech – mózg – świadomość. Co, jak, dlaczego z oddechem. Jego charakter, znaczenie, odmiany i skutki. Jogiczny styl życia: wytyczne, mądrość i wskazówki dotyczące wszystkich aspektów życia. Jak się obudzić, hydroterapia, dieta, seks, pory dnia, najlepszy sen. Uzależnienia i nawyki – jak joga pomaga. Ostrzeżenia i pułapki. Złodzieje energii: Chciwość/Gniew/Władza/pieniądze/seks/Przywiązanie/Ego.

MODUŁ 5: ASANA, KRIYA,

Asana (postawa): kąty, trójkąty, rytm. 3 rodzaje pozycji. Efekty/korzyści/przestrogi. Odmiany, zasady, wskazówki do praktyki. Krija: co to jest? koncepcja i praktyka. Techniki, rodzaje, efekty w czasie, etapy.

MODUŁ 6: UMYSŁ I MEDYTACJA

Charakterystyka umysłu, Cykl Intelektu, Patanjali: Pratjahaar, Darana, Dhjana, Samadhi. 3 funkcje umysłu; oczyszczanie, trening i budzenie umysłu. Dodatkowy 6-godzinny DZIEŃ MEDYTACJI

MODUŁ 7: HUMANOLOGIA – WIEDZA O CZŁOWIEKU

Jesteśmy Duszami tutaj wcielonymi dla Ludzkiego Doświadczenia. Możliwości Istoty Człowieka, wybór duszy, podróż duszy, 120 dni ciąży, narodziny, matka. Nauczyciele życia. Bycie kobietą/mężczyzną, dorastanie, punkty księżycowe, cykle życia. Medytacje dla kobiet. Relacje – najwyższa joga. Kriye Wenus. Wskazówki dotyczące autentycznej komunikacji.

MODUŁ 8: ROLE I OBOWIĄZKI NAUCZYCIELA JOGI KUNDALINI

W służbie na zajęciach i poza nimi. Sztuka bycia studentem; 5 kroków do mądrości, 4 błędy, 2 prawa – utrzymaj/podążaj (keep up) i działaj. Natura i sztuka nauczyciela – Przysięga Nauczyciela. 16 aspektów. Nauczanie w różnych przestrzeniach, na różnych poziomach i w różnych grupach. Zachowanie przed, w trakcie i po zajęciach (przypomnienie pułapek, władza/pieniądze/seks). Przesłanie nauczyciela, rynek i media. Przygotowanie siebie, przygotowanie zajęć, zarządzanie czasem, przestrzenią, atmosferą i ludźmi. Więcej o Yogi Bhadżanie – Dotyk Mistrza

MODUŁ 9: FILOZOFIA JOGI, ŚMIERĆ I UMIERANIE

Filozofia: kluczowe terminy i pojęcia w filozofii jogi. Sutry Patanjalego. Znaczenie koncentracji. Yamy i Niyamy. Od pranajamy do samadhi. Maya – Iluzja i cykl manifestacji oraz drabina subtelności. Śmierć i Umieranie: Co się dzieje, kiedy umieramy i po śmierci. Etapy, problemy, możliwości i technologia. Martwy / wyzwolony za życia – Jivan Mukt.

MODUŁ 10: ZAKOŃCZENIE, WSPÓLNOTA I CIĄGŁOŚĆ

Dziesięć Ciał Duchowych; Nauka Stosowana Numerologii Duchowej [Karam Kriya]. Kundalini Joga i Sikh Dharma, różnice i podobieństwa. Zasoby dla nauczyciela, w tym społeczność i ciągłość nauczania.

 ***

HARMONOGRAM OGÓLNY:

.

HARMONOGRAM WEEKENDOWY (Uwaga: Niektóre zjazdy zaczynają się w piątek, inne w sobotę od 9:00)

PIĄTEK

17:30-20:00 wprowadzenie do weekendu i szkolenie tematyczne

SOBOTA

5:00 Sadhana (poranna praktyka 2,5h)

8:00 Śniadanie – grupy sewy

9:00 – 11:30 szkolenie tematyczne

11:45 lekcja KJ (60 minut + omówienie)

13:00 Obiad, sewa i odpoczynek

14:30 szkolenie tematyczne

17:30 Kolacja, sewa i integracja

18:30-20 Relaks z gongiem, medytacja, mantra, Q&A – Zakończenie dnia treningowego

NIEDZIELA

5:00 Sadhana (poranna praktyka 2,5h)

8:00 Śniadanie i grupy sewy

9:00 – 11:30 szkolenie tematyczne

11:45 lekcja KJ (60 minut + omówienie)

13:00 Obiad, sewa i odpoczynek

14:30 szkolenie tematyczne

17:30 Zakończenie dnia treningowego

 .

MIEJSCE:

Warszawa – Wesoła, oraz 2x online i Portugalia: Quinta do Rajo – Ashram Experience

Grupa kameralna. Ilość miejsc ograniczona.

 .

WARUNKI UKOŃCZENIA KURSU

– na 1 zjeździe uczestnicy otrzymują zaktualizowaną listę warunków certyfikacji.

Godziny:

* 240 godzin nauki i praktyki na zajęciach

* 40 dni medytacji i praktyki jogi. [min. 31 minut dziennie — w czasie własnym ucznia]

* 12 godzin czytania [patrz lektura podstawowa (skoncentruj się na poznaniu i zrozumieniu technologii i jej efektów)]

Udział w minimum 5 sadhanach/medytacjach porannych (12,5h) [w dni treningowe]

Opłata: Pełna płatność do końca 1 weekendu. Patrz niżej

Frekwencja: Studenci muszą zaliczyć wszystkie moduły. Jeśli student opuści dzień/weekend, ma możliwość nadrobienia opuszczonych weekendów w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia szkolenia.

Dzień medytacyjny (Biała Tantra): wymagane jest uczestnictwo w 6-godzinnym dniu medytacyjnym, który uwzględniliśmy w ramach dni treningowych.

Lektura: obowiązkowa: Nauczyciel Ery Wodnika – The Aquarian Teacher Manual w j.polskim lub angielskim (w cenie kursu) oraz dwa rozdziały z książki „Dotyk mistrza” Yogi Bhajana. Rekomendowane lektury: Sutry Patanjalego, inne podręczniki Jogi Kundalini, anatomia jogi, o czakrach, itp.. .

Seva: W grupach uczestnicy kursu naprzemiennie dbają o praktyczne kwestie przestrzeni szkoleniowej i przebiegu kursu. Obejmuje to m.in.przygotowywanie, serwowanie śniadań, obiadów i kolacji, a także sprzątanie po nich. Jedzenie nie jest wliczone w cenę szkolenia. Uczestnicy mogą przynieść swoje jedzenie lub zorganizować catering żywnościowy, lub zrzutkę na zakupy itp..

Zajęcia dodatkowe: kursanci zobowiązani są do wzięcia udziału w minimum 20 zajęciach Jogi Kundalini w trakcie lub po szkoleniu. Muszą one być nauczane przez certyfikowanego instruktora Jogi Kundalini (zarejestrowanego w IKYTA.)

Ocena studenta: Ostateczna ocena studenta za zaliczenie kursu będzie oparta na spełnieniu poniższych kryteriów oraz ogólnej opinii Trenerów Prowadzących:

* Zaangażowanie w kurs [w tym prowadzenie 2 sesji jogi na kursie: sadhana i lekcja]

* ogólne zrozumienie materiału

* Zobowiązanie do Kodeksu Standardów Zawodowych 3HO dla Nauczycieli Jogi Kundalini

* Zadowalające ukończenie egzaminu i kursu

* W stosownych przypadkach może być potrzebna rozmowa kwalifikacyjna.

Prace egzaminacyjne i kursowe:

* Prowadzenie dziennika doświadczeń i postępów, [w szczególności — zapisywanie doświadczenia z 40-dniowej praktyki]

* Egzamin domowy z otwartą książką

* Pozytywny wynik końcowego egzaminu pisemnego.

* Projekt dwóch programów zajęć.

Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków: Student uzyska tytuł Instruktora Jogi Kundalini 1 poziomu KRI. Certyfikat uprawniający do nauczania Jogi Kundalini według Yogi Bhajana.

Szkolenie to jest zatwierdzone przez Instytut Badań Kundalini [KRI] i kwalifikuje nauczyciela do rejestracji jako członka Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Jogi Kundalini www.3ho.pl/nkyta, oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Jogi Kundalini, (IKYTA). Wszyscy mają możliwość zarejestrowania się jako członkowie stowarzyszenia (już w trakcie roku szkoleniowego).

Kurs będzie prowadzony w 50% w języku polskim, w 50% w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski (w razie potrzeby). O tłumaczenie na język rosyjski proszę pytać.

Ilość miejsc na kursie jest ograniczona (kameralna grupa).
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzenie uczestnictwa bezzwrotnym zadatkiem. Dane do wpłaty otrzymasz po zapisaniu się mailem.

***

OPŁATY ZA SZKOLENIA – TWOJA INWESTYCJA i DEPOZYT

.

W celu zapewnienia miejsca wymagany jest zadatek – 1800 zł.  Zadatek podlega zwrotowi tylko jeśli kurs nie odbędzie się z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń. Kurs odbędzie się przy udziale minimum 10 osób. Zadatek stanowi część całości opłaty:

Koszt całego szkolenia to 8590 pln – przy wpłacie bezzwrotnego zadatku do 31.01.2025, lub 9090 pln– jeśli wpłacasz zadatek po tej dacie.

Całość kwoty lub raty należy opłacić najpóźniej do 30.04.2025. Prosimy o wcześniejsze wpłaty całości z tego względu, że pierwsze spotkanie kursu otwiera nasza liderka Sukhdev Kaur, która przylatuje do nas z Estonii. Potrzebujemy to opłacić i przygotować miejsce, mając pewność co do odbycia się kursu.

Koszt obejmuje: czesne, podręcznik do szkolenia nauczycieli i podręcznik technik jogi, nauczanie 10 modułów, roczną administrację, koordynację i opiekę podczas kursu, egzamin i certyfikację w KRI. Pokrywa koszty wynajmu sali, przeloty, dojazd, wyżywienie i noclegi nauczycieli prowadzących, oraz ich wynagrodzenie; opłaty dla KRI, księgowość i podatki.

Do tego dochodzą osobno we własnym zakresie opłaty za: wyżywienie własne, koszty noclegów i transportu do Warszawy (dla osób z innych miejscowości – w tej kwestii możemy utworzyć grupę porozumienia i wsparcia w dzieleniu się informacją, podwózką i/lub noclegiem), 20 zajęć jogi kundalini z wybranym certyfikowanym nauczycielem KY, oraz Ashram Experience w Portugalii ( około 750 euro + przelot) – gdzie ok. 350 euro wpłacamy już w sierpniu 2025, aby zarezerwować miejsce w aszramie .

Opłata dodatkowa za ostatnie spotkanie Egzamin:  ok. 300-400 zł płatne osobno w 2026, zależnie od ilości kursantów, oraz od planu weekendu (poza samym egzaminem trwającym 3h, możemy poświęcić czas pytaniom absolwentów, zaprosić dodatkowego trenera, albo zorganizować dzień otwarty dla naszych gości )  – do decyzji w późniejszym terminie.

.

ZGŁOSZENIA I REJESTRACJA:

.

W celu zapewnienia miejsca wymagany jest zadatek – 1800 zł.  Zadatek podlega zwrotowi jeśli kurs nie odbędzie się z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń. Kurs odbędzie się przy udziale minimum 10 osób. Zadatek stanowi część całości opłaty.

Numer konta podamy po przysłaniu wypełnionego  FORMULARZA REJESTRACYJNEGO na adres mailowy: kundalinijoga(małpa)wp.eu

Wszelkie pytania kieruj także na powyższy adres mailowy lub tel: 604 946 919

Polityka równych szans: Organizatorzy, honorując politykę niedyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, religię, wiek lub pochodzenie etniczne, zastrzegają sobie mimo to prawo do odmowy wstępu osobom z powodów zdrowotnych, oraz odmowy kontynuacji kursu w przypadku i w konsekwencji niewłaściwego lub dyskryminującego zachowania.

Całkowite przeciwskazania zdrowotne: jaskra, epilepsja, psychozy. Inne dolegliwości należy zgłosić w Formularzu rejestracyjnym – przeczytaj TU>

Inne kwestie i zastrzeżenia:

* Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów do momentu rozpoczęcia kursu.

** Doświadczenie w aśramie Portugalia – płatne osobno – czytaj wyżej

*** W przypadku ograniczeń zewnętrznych (np. covid, itp.) moduły będą odbywały się na zoomie, jesli zgromadzenia nie będą dozwolone.

**** Powyższe ceny kursu mogą ulec zmianie przed jego rozpoczęciem, jeśli :

ceny prądu, gazu, transportu krajowego i międzynarodowego drastycznie wzrosną

W razie potrzeby oferujemy osobiste plany płatności. W przypadku zapytań proszę wysłać e-mail.

________________________________________________________________________________

Siri Singh Sahib Yogi Bhajan, Mistrz Jogi Kundalini 

przybył do Stanów Zjednoczonych w 1969 roku, aby dzielić się tą niesamowitą technologią Jogi Kundalini, która zawiera wszystko, co potrzebne by „być człowiekiem”.

Poprzez 3HO (Healthy, Happy & Holy Organisation), Instytut Badań Kundalini (KRI) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Jogi Kundalini (IKYTA), Yogi Bhajan wyszkolił tysiące Nauczycieli Jogi Kundalini na całym świecie.

Jego misja:

„Przyszedłem tworzyć Nauczycieli, a nie gromadzić uczniów”.

Jego zasada:

„Szczęście jest twoim prawem od urodzenia”.

Jego motto:

„Jeśli nie możesz zobaczyć Boga we wszystkim, nie możesz zobaczyć Boga w ogóle”

Jego dziedzictwo:

Jeśli nie wiesz, jak podnieść świadomość innej osoby, nie możesz podnieść własnej świadomości. Możecie znać cały świat, cała wiedza o wszechświecie może być wasza, ale to jest nieskuteczne.