Sierpień 31, 2018

PORANNA SADHANA

Wstań rano i śpiewaj chwałę Stwórcy i Stworzenia !

Sadhana

W sadhanie żyje Sadhu.

W sadhanie spada deszczem nektar miłości Boga.

W sadhanie przychodzą błogosławieństwa Simran, Świadomej Przytomności i Boskiego Zrozumienia.

W sadhanie oglądaj chwałę Boga.                                         

W sadhanie doświadczaj Nieskończoności.

Sadhana jest codzienną medytacją sadhu.

O Joginie! Stań się jednym z Bogiem!

-YOGI BHAJAN

***

Sadhana jest codzienną praktykę duchową. Jest fundamentem wszystkich duchowych przedsięwzięć.

Jest to każdego dnia czas dla dostrzegania tych wzorców zachowań, które oddalają nas od wyższej świadomości, oraz przekraczania tych wzorców.

Sadhana jest świadomym działaniem. Świadomie wybieramy, by wstawać, ćwiczyć ciało i medytować. Każdy dzień jest inny. Każdego dnia my jesteśmy inni. Co 72 godziny wszystkie komórki ciała całkowicie się zmieniają. Choroba przychodzi i odchodzi. Motywacji przybywa i ubywa. Lecz przez cały ten zmienny strumień życia, poprzez wszystkie odmiany umysłu i serca, świadomie wybieramy utrzymywanie stałej i regularnej praktyki.

Sadhana jest osobistym, indywidualnym wkładem duchowym. Jest to główne narzędzie wykorzystywane do pracy nad sobą, aby osiągnąć cel życia. Sadhana jest tym, co robisz konsekwentnie, aby oczyścić swoją własną świadomość, abyś mógł odnosić się do nieskończoności w tobie. Zanim stawisz czoła światu każdego dnia, nastrój swój układ nerwowy i dostrój się do najwyższego wewnętrznego ja. Aby ustalić twój fundament, będzie to ćwiczenie, medytacja i modlitwa.

Poranna sadhana jest jak sprzątanie świadomości. Czas trwania sadhany 2,5 godziny, jest określony przez prawo karmy: wszystko to, co ofiarujecie, otrzymacie z powrotem dziesięciokrotnie. Tak, więc poświęcając 1/10 dnia waszej wyższej świadomości, dostaniecie specjalną energię na cały dzień. Czas przed wschodem słońca jest bardzo korzystny dla medytacji. W tych godzinach jest dużo prany, a rytmy ciała są bardziej nastawione na wspieranie fizycznego oczyszczania, niż w innej części dnia.

Podczas tak zwanego “czasu Ambrozji” (dwie i pół godziny tuż przed wschodem słońca), kiedy słońce znajduje się pod kątem sześćdziesięciu stopni względem Ziemi, energia, którą wkładasz do Sadhany, osiąga maksymalne rezultaty. Twój świat jest wypełniony ciszą. Łatwiej jest medytować i koncentrować się, zanim zacznie się zgiełk dnia.

Dzięki rozwijaniu regularnej Sadhany przejmujesz kontrolę nad swoim życiem. Rozwijając głęboką Sadhanę otwierasz drzwi doświadczenia. Oddajac się Sadhanie – spełnieniu swojej wyższej Jaźni, twoje decyzje i twoje życie staną się prawdziwe; twoje życie będzie nosiło podpis twojej duszy; twój blask wyrazi widoczną intymność twojej prawdy, nieskończoności w każdej chwili. Zanurz się w radości zwycięstwa, która zaczyna się każdego dnia od potężnej Sadhany, a każde wyzwanie staje się okazją.

Praktykowanie Sadhany w grupie rozwija świadomość grupową. Wspólne praktykowanie Sadhany wzmacnia wpływ medytacji. Yogi Bhajan powiedział, że medytacja grupowa nie tylko dodaje indywidualnego wysiłku, ale ją zwielokrotnia.
Sadhana Ery Wodnika zestraja twoje guny, twoje czakry i twój umysł do zmiany nowych czasów. Potrzebujemy intuicji, wytrzymałości, zarówno fizycznej, jak i mentalnej, samoświadomości i nowej głębi duchowego doświadczenia, które może utrzymać naszą tożsamość w obliczu globalnych zmian, nieustannego współzawodnictwa, przeładowania informacjami oraz wyzwań ekologicznych i środowiskowych.
Na tę praktykę składa się recytacja Jaap Ji, proste ćwiczenia i śpiewanie 7 mantr, lub innej medytacji z mantrą, będących pranayamą z dźwiękiem – Shabd Guru. Jest to bardzo szczególne doświadczenie nawiązywania łączności z pierwiastkiem boskości i świętości w nas…
– JapJi- Pieśń Duszy – link do recytacji  i link do tekstu również w pl: http://www.3ho.pl/index.php/pMenuId/71
– Kriya – zestaw działań: asana, pranajama, relaks
– Mantry Ery Wordnika lub medytacja z mantrą

Long Ek Ong Kar, Whayantee, Mool mantra, Siri Akal, Rakhenahare, Wahe Guru, Guru Ram Das,