Październik 19, 2021

NAUKI O ENERGII – CIERPLIWOŚĆ A SEKSUALNOŚĆ

Serdecznie zapraszamy na 5 dni – warsztatowe spotkanie z praktyką i filozofią jogi w czasie Adwentu.

1-5 grudnia 2021

Adwent – nazwa ta i być może sam okres kojarzyć nam się może z obrządkiem kościelnym, ale ja chciałabym zachęcić Was do zrozumienia czym w istocie jest ten czas i poczucia jego esencji.
Zobaczenia jak mogą spotkać się pozornie różne podejścia, czyli jak joga uczy o tym w nieco odmienny sposób. A ten sposób jest ważny, bo rozkodowuje i naprawia uproszczone znaczenia.
Pomaga nam tym samym być w zgodzie z Czasem i Przyrodą z własnego, niezawisłego wyboru.
Pomaga poznawać, pojmować i akceptować Życie.
Adwent to oczekiwanie.
Na co?
Na Boże Narodzenie.
Co to oznacza?
Czy zadawaliśmy sobie dogłębnie to pytanie?
Zapoznając się z jogiczną wiedzą o gunach i żywiołach, kosmogonią stworzenia i prawami przyrody, poznamy naturalne cykle energii, którym podlegamy, lecz które możemy przekraczać na drodze wyzwolenia z obiegu samskar na kole karmy.
Okres Adwentu jest doskonałym momentem do tego, by poprzez introspekcję, a nawet swoistą hibernację, zgodną z czasem, zanurzyć się po skarb tkwiący w głębinie własnej psyche.
Człowiek jest Istnieniem na styku światów.
Utworzony przez siły Ziemi i Nieba, balansuje na skraju tych rzeczywistości mając szanse by połączyć w sobie obie. Jeśli zbytnio poddaje się prawom ciążenia materii i energii seksualnej – zjada go/ją Czas i Przestrzeń, jeśli oddaje się fantazjowaniu i ucieczce od tego do czego się narodził/a – nie inkarnuje w pełni i wciąż musi wracać powtarzać lekcje…
Jeśli zaś kultywuje równolegle prawa kosmiczne i ziemskie, poprzez doskonalenie charakteru – ma szansę utrzymania równowagi w całej rozpiętości.
Boże Narodzenie to SYMBOLICZNY moment inkarnacji boskości w materii.
Przygotujmy się na przyjęcie kolejnego roku – do przeduchowienia i uświęcenia nizin własnego życia poprzez mądrość i praktykę naada i kundalini jogi.
Tym bardziej że rok 2022 będzie wymagał od nas błyskawicznych decyzji i kroczenia po ostrzu miecza.
Im bardziej będziemy w tym przy swojej duszy, tym łatwiej rozpoznamy właściwą ścieżkę wewnętrznym okiem.
Im bardziej będziemy ćwiczyć wstrzymanie i zawieszenie energii, tym precyzyjniej będziemy działać.
Głównym tematem zajęć będzie relacja witalności życiowej w postaci zdrowia, trawienia i energii seksualnej, do witalności duchowej uzyskiwanej przez doskonalenie cnót, m.in. takich jak zdolność do czekania, czyli cierpliwość.
Obejrzymy sobie to słowo pod lupą jogicznej wiedzy i przećwiczymy jego wibracyjny i energetyczny obieg w naszych wszystkich ciałach duchowych. Cnota cierpliwości posłuży nam dobrze w 2022 roku do bycia dokładnym i wprost w wyborach serca i byciu w zgodzie z czasem.
Metodą Karam Kriya przestudiujemy liczby tego roku.
Będę otwarta na Wasze pytania i ufam że odpowiedzi na nie pojawią się we wspólnym polu, które stworzymy własnym zaangażowaniem.
Bez szczerego zaangażowania nie jest możliwe prawdziwe poszukiwanie, zatem jest to jedyny warunek uczestnictwa w tym warsztacie.
Do spotkania.
Inwestycja 1500 PLN
pracujemy w w przepięknej osadzie nad jeziorem z pysznym wegetariańskim wyżywieniem.
ZAPISY:
email: amatuszkiewicz@gmail.com
tel.575741698
lub Messenger: Anna Matuszkiewicz
Warsztat prowadzi
AGNIESZKA HARI KARTAR (ZIOBROWSKA-MOSAK) – www.ajurweda-joga.pl
Zawsze interesował mnie człowiek – jego głębia i istota, poznawanie rzeczywistości. Tajniki tego odkrywałam zajmując się najpierw malarstwem, sztuką we wnętrzu oraz projektowaniem i realizacją witraży. Nauką rysunku i malarstwa oraz nauką percepcji – co kontynuuję do dziś, jako absolwentka ASP w Krakowie. www.ovskastudio.art.pl
Uczestnictwo w 6-letnim polsko-niemieckim treningu interpersonalnym prowadzonym przez dr Harveya Silver Fox Mette, w tradycji Indian Cherokee – otworzyło drogę poszukiwań duchowych, oraz zaowocowało pracą wśród i dla ludzi. Prowadziłam autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię i działania twórcze. Studiowałam C.G.Junga.
Od 2008r. jestem pasjonatem nauczycielem, a od 2015r. trenerem Kundalini Jogi wg systemu Y.Bhajana certyfikowanym przez Kundalini Research Institute (USA). Regularnie prowadzę zajęcia, warsztaty i wyjazdy dla grup, oraz sesje indywidualne, sama uczestnicząc w dodatkowych kursach i wydarzeniach w Polsce i za granicą.
Jestem też naturo-terapeutką, konsultantką starożytnej indyjskiej metody wspierania zdrowia – ajurwedy, oraz propaguję „śpiewanie ciałem” za pomocą Nada Jogi – Jogi Głosu.
Mam upodobanie do ciszy, dzikiej przyrody, koni, wilków, i dzikiego tańca …