Luty 11, 2023

PODRÓŻ DUSZY w OCEANIE ENERGII- 4 – 5 marca 2023

Zapraszam na warsztat pogłębiający nasz kontakt z własną duszą i rozumienie koncepcji powłok duchowych, o których mówią wszystkie ścieżki przekazu jogi i tantry. Przekazy te różnią się opisem, nazewnictwem, czasem liczbą tych powłok, w zależności od ich klasyfikacji, ale wszystkie są zgodne co do ich istnienia, a po bliższym poznaniu – różnice nie tworzą przeciwstawnych teorii tylko odmienne pogrupowania i nazwy. Na tym spotkaniu przedstawię 10 ciał w Jodze Kundalini wg Y.Bhajana, przez studia porównawcze z innymi systemami jogi (tj. Kriya Joga czy Ashtanga Joga) i nie tylko.
Np. większość rdzennych kultur świata rozróżniała drogę życia doczesnego (profanum) od drogi duszy (sacrum), znajdując jednocześnie ich miejsca styczne i sposoby wzajemnego przenikania i przejawiania się. Wygląda na to że obecny czas nakłania nas do łączenia tych biegunowości w coraz bardziej spójny i integralny sposób w naszym życiu.
Ciekawe, że Indianie Ameryki płn. oraz Bhagavadgita (wielki epos starożytnych Indii) drogę duszy nazywają Ścieżką Prawdy i Piękna. Tam zatem gdzie te dwie jakości przyświecają nam w ziemskiej podróży, tam możemy mówić o połączeniu z duszą. Jest to o tyle trudne, że w klarownym i trwałym rozpoznawaniu jej, przeszkodą jest tzw. Ocean Energii, czyli Maya: ułuda, złuda, iluzja wszystkiego co nietrwałe. Energia, także ta zagęszczona do Materii, rozpada się z upływem czasu, a wraz z nią wszystkie nasze plany, nadzieje, opinie i przekonania, również związki i relacje, nasze ciało i umysł ze wszystkimi emocjami, które tak mocno nas angażowały. Co pozostaje zatem trwałego?
Głęboka więź z Prawdziwym Ja. Świadomość Wszechogarniająca. Joga. Dharma. Boskie Prawa.
Guru Nanak w Jaap-ji uczy nas o tym, że choć może się zdawać że istnieje wiele światów, to naprawdę jest tylko Jeden. I jednocześnie, tym, którzy uznają tylko świat doczesny opowiada o wielu światach o różnych jakościach. Jak to możliwe? Ten paradoks mówi właśnie o przenikaniu się różnych rzeczywistości w naszej Psyche, gdzie w miarę jej rozwoju i procesu scalania rezultatem jest Jedność.
W naukach jogi często są wymieniane ciała poza-fizyczne. Różne systemy nadają im różne nazwy, ale możemy odnaleźć ich wspólną charakterystykę. Na warsztacie unaocznimy sobie te jakości oraz jak uzyskać dostęp do ciał subtelnych, jak z nich dobrze korzystać, poznamy drogę duszy w 5 eterach, pomiędzy śmiercią a narodzinami, przyczyny inkarnacji czyli Prawo Karmy i Prawo Wyzwolenia: Dharmę.
W ramach weekendu: wykład obrazowany, praca w grupach, sesje Kundalini Jogi i medytacji wg YB.
Prowadzi: Agnieszka Hari Kartar
Nauczyciel kundalini jogi wg YB. i Trener nauczycieli na kursach instruktorskich KY I stopnia.
Nauczyciel unikatowej metody Naada Jogi, jogi oczyszczania umysłu i energii za pomocą dźwięku i wibracji wg Vemu Mukundy i Stefano Manfrina.
Konsultant metody pracy rozwojowej z sekwencjami liczb Karam Kriya wg Shiva Charana S.
Konsultant ajurwedy w teamie dr Partapa Chauchana z Jiva Ajurveda, Indie.
Naturoterapeuta w zakresie przeciwdziałania skutkom stresu przez art-terapię, muzyko-terapię, dietę, naukę głębokiego relaksu, zabiegi i masaże.
Warsztaty i kursy w całej Polsce.
Konsultacje indywidualne on-line
www.ajurweda-joga.pl
GDZIE I KIEDY
4.03 (sobota), godz. – 11:00 – 14:00 i 15:00 – 18:00
5.03 (niedziela) godz. -10:00 – 13:00
Miejsce: Harmonium Studio, Al. Piłsudskiego 54, Olsztyn
Organizator: Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko i Agnieszka Hari Kartar
Inwestycja – 500 zł
Konieczne zapisy.
Jak dokonać zapisu:
– piszesz do Alicji (tel 691213388),
– upewniwszy się że są miejsca,
– wpłacasz zadatek 200zł na konto Studio Głosu i Dźwięku: 85 1140 2004 0000 3502 4059 4769
Zadatek płatny jest do 24.02.23.
– przed warsztatem regulujemy płatności – tylko gotówką
– przyjdź na warsztat chwile wcześniej, by osiąść w przestrzeni. Możesz przynieść ze sobą, mate, pufke, kocyk i co potrzebujesz do komfortu, picie, przekąskę.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu, gdy nie zbierze się określona przez prowadzącą liczba osób lub z innych ważnych przyczyn.
Dodatkowo można będzie też zostać na Wieczorze z Mantrami i NAADA JOGĄ – (Jogą Dźwięku), lub przyjść na “Wieczór…” niezależnie od uczestnictwa w warsztacie.
WIECZÓR Z MANTRAMI I NAADA JOGĄ
4.03.2023 (sobota)
godz: 19:00-20:30
Miejsce: Harmonium Studio
Organizator: Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko i Agnieszka Hari Kartar
Konieczne zapisy: tel. 691213388
Uczestnicy warsztatu mogą wejść w ramach opłaty warsztatowej lub ofiarować dobrowolny datek.
Osoby, które przyjdą tylko na Wieczór z Mantrami – 50 zł. Studenci – 30 zł.
Zapraszamy Was na wieczorne, wspólne śpiewanie.
Nic tak nie wznosi ducha i nie otwiera serc jak śpiew w grupie. Śpiew łączy ludzi w różnym wieku, o różnych poglądach czy statusie. Słyszenie siebie i innych we wspólnym brzmieniu jest doznaniem innym niż koncert, gdzie my jesteśmy tylko odbiorcą, a nadawcą jest wykonawca na estradzie. Wyzwala z nieśmiałości i odrętwienia. W Polsce coraz mniej i rzadziej śpiewamy razem, nawet biesiadnie, nawet festiwalowo, bo wszechobecna elektronika i nagłośnienie przejmują dowodzenie.
Śpiewanie mantr jest dodatkowo doświadczeniem pięknym duchowo, ponieważ uwznioślające, a jednocześnie proste teksty nakierowują naszą uwagę i energię na rejestry ponad naszymi codziennymi zmaganiami. Ich powtarzalność i muzyka koją stres, redukują niepokój i budzą nasze subtelne uczucia takie jak błogość, zaufanie, otwartość z lekką nutą nostalgii i refleksji, niektóre mantry są czasem melancholijne, a inne wprost radosne. Wspólny rytm spaja fundament wspólnoty.
Tego wieczoru spotkamy się z mantrami znanymi z tradycji jogi kundalini wg YB, mającymi swe źródło w Pendżabie (Płn. Indie). Jednak rozpoczniemy od harmonizowania i strojenia się metodą Naada Jogi – jogi wibracji i doświadczanie dźwięku poprzez zmysł dotyku. Czy kiedykolwiek słuchaliście muzyki ciałem? Czy wiesz jak dobywać głosu z serca? Bądź z nami – zapraszamy! Jako akompaniament towarzyszyć nam będzie harmonium i bęben.
Agnieszka Hari Kartar
www.ajurweda-joga.pl