Marzec 20, 2021

PRAWDA TWOJEGO SERCA – Moc Paradoksu czyli Miejsce Środka.

8-14.08.2021
Odżywcze zanurzenie w Naturę
W SILNEJ NAD JEZ. CHŁOP, DOM POD LIPĄ / Pszczewski Park Krajobrazowy
Praktyka Jogi i Mądrość Ajurwedy
w temacie: PRAWDA TWOJEGO SERCA – Moc Paradoksu czyli Miejsce Środka.

Zapraszam serdecznie na kolejną edycję letniego wyjazdu regeneracyjnego, ze specjalnie dobraną praktyką jogi i mnóstwem informacji o zdrowiu ciała i umysłu, zrozumieniu własnej natury, oraz tematyki duchowej; ale też na klimat mini-wspólnoty, Kręgu, doświadczanie pierwotności i prostoty, otwartości i receptywności, oddania się siłom Nieokiełznanej Przyrody Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

W tym roku tematem będzie PRAWDA TWOJEGO SERCA – Moc Paradoksu czyli Miejsce Środka.

Temat z jednej strony zawsze aktualny, a jednocześnie jak ulał na ten rok właśnie. Piszę to w lutym i sama jestem ciekawa jaki to będzie miało wydźwięk w sierpniu. Otóż intuicja podpowiada mi że w tym roku nie tylko dowiemy się co to znaczy mocno STANĄĆ W SWOJEJ PRAWDZIE, jak mawiali rdzenni Amerykanie, ale dodatkowo będziemy tak samo mocno doświadczać PRAWDY INNYCH, aż spotkamy się na wspólnym polu i PRAWDA będzie NASZA. I nie może się to stać inaczej niż przez ROZPOZNANIE, ZAAKCEPTOWANIE I ZGODĘ.
W tym procesie znaczna będzie rola paradoksu, czyli spotkania przeciwieństw, które zazwyczaj spotkać się nie mogą. Będziemy zatem podczas tego tygodnia badać nasze wewnętrzne konflikty i jednoczesną zdolność do budowania mostów, mediowania i pojednania. Stawać pośrodku pomiędzy “mogę” i “nie mogę”, “moje” i “twoje”. Trwać jednocześnie w miejscu siebie samej/samego choćby wszyscy inni poszli gdzie indziej. Dzielić się tym i zobaczyć że to też jest uczucie wspólne nam wszystkim. Na czym polega trudność? Paradoksalnie (!) na pozostaniu neutralnym przy jednoczesnym byciu sobą, na braku zawahania tam, gdzie sto opinii i zdań, przy jednoczesnym pozostaniu giętkim i elastycznym. Będziemy zatem pracować nad jakościami centrum serca i gardła, które we współpracy wyrażają prawdę ze współczuciem wobec innych istot. Proces ten prowadzi do nieco przereklamowanego “5D” ? – tak naprawdę czas pojąć istotę Soorya Akasha: przestrzeni w której istota ludzka otwiera serce na boską wibrację Logosu.
Bedzie to też czas na regenerację ciała i umysłu, na odnalezienie i odzyskanie energii zatrzymanej w bolesnych wspomnieniach, stłumionych emocjach, niedopuszczonych do głosu lękach. Nauka i sztuka jogi nie rozgrzebuje historii życia, nie żąda analizy wspomnień – zaprasza do oczyszczenia ich zawartości poprzez technologię oddechu, ruchu, skupienia i mantry. Zawierz swojemu czuciu wewnętrznemu i puść to co trzymasz tak kurczowo. Odetchnij. Czeka Cię tydzień odpoczynku, zabawy ale i praca metodami jogicznej wiedzy o duchowym, mentalnym, psychicznym i fizycznym wymiarze człowieka, kilka małych wyzwań, oraz dbająca o potrzeby ciała ajurweda na co dzień.
————————————————————————————————————
PROGRAM: wykłady i rozmowy w Kręgu, codziennie 2 sesje jogi / medytacji, 1 dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, ale i dla uruchomienia innego wymiaru komunikacji; poranne biegi „transowe” nad jezioro i kąpiele, spacery „breathwalk” po lesie, 3 wegetariańskie posiłki (1 x wspólne gotowanie kitcheri, yogi tea, ghee i in.), działania artystyczne, kreatywne, sporo czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie przy ognisku, a także nauka wzajemnego olejowego masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp, …
————————————————————————————————————
PROWADZI: Agnieszka Hari Kartar – poznaj mnie tu: https://ajurweda-joga.pl/kontakt/
CENA: wpłata zadatku 800 pln do 30.05.21 = 1790pln, po tej dacie: 1890pln
ZAPISY JUŻ: 604 946 919 / kundalinijoga@wp.eu
Dołącz do wydarzenia na Facebooku TU
W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 800zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymacie w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.
————————–
W trakcie tych dni doświadczysz procesu odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji jak i bliskości innych w rozmowie, wspólnym dzieleniu się sobą, w działaniu i praktyce. Ukoisz umysł i nakarmisz serce kontaktem z Przyrodą. Dzięki prostocie każdego dnia Twoje Ciało odpręży się i zregeneruje.
Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia; jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia – regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną) – dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie – zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona dla ciebie możliwa do zrealizowania…. Zapraszam serdecznie.
Zaczynamy w niedzielę 8.08. o 18.00 kolacją i spotkaniem organizacyjnym o 19.00 (można przyjechać trochę wcześniej ale pokoje będą gotowe od 17:30), kończymy w sobotę 14.08. lunchem o 13.00-14. Można zostać trochę dłużej po opuszczeniu pokoi. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.
——————————–
PROGRAM RAMOWY DNIA:
NIEDZIELA 8.08.2021
Przyjazd od 17tej
18.00 Obiado-kolacja
19.00 Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.
20.00 – 21.00 medytacja i gongi dobre na sen
22.00 cisza nocna
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK ( w ŚRODĘ – DZIEŃ CISZY Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp… PRZEZ 1 DOBĘ. Zajęcia są prowadzone wg planu )
6.00 – 8.00 Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK
8.15 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze
9:30 śniadanie
10.30 – 12.00. Nauka komponowania produktów żywnościowych, podejścia do żywienia, gotowania i używania przypraw w kuchni ajurwedyjskiej. Wspólne przygotowywanie posiłku – przynajmniej raz / malowanie mandali i inne działania artystyczne (niespodzianka)
12.00 – 13.30. Sesja Jogi K., z wykładem wg Humanologii Y.Bhajana
13.30 Obiad, sjesta, spacery breathwalk, czas nad jeziorem i w lesie
17.00 – 18.30. Jogiczne i Ajurwedyjskie Nauki dla ciała i ducha, dzielenie się swoim doświadczeniem w Kręgu i wzajemne masaże olejowe na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie.
19.00 Kolacja i jeszcze spacer
20.00- 21.00 Krąg przy ogniu, medytacja lub wspólne śpiewanie mantry, relaks lub gongi dobre na sen
22.00 cisza nocna
SOBOTA 14. 08.2021
6.00 – 8.00 Sadhana
8.15 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze
9:30 śniadanie
10.30 – 13.00. SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE z medytacją i intencją – pytania i odpowiedzi
13.00 obiad
14:00 Wyjazd lub czas wolny w okolicy
==========================
METODY PRACY:
*Kundalini joga kriya i medytacja – techniki oddechowe i ćwiczenia dla ciała, duszy i umysłu; nauka koncentracji, uwagi i relaksu.
*Ajurweda – wskazówki dla zrównoważenia stylu życia, snu, zmysłów i diety; gotowanie i masaże olejowe
*Karam Kriya – metoda konsultingowa prowadząca do zakończenia rozpoczętych sekwencji wydarzeń, opierająca się na liczbach;
*Naada joga – metoda pracy z dźwiękiem na wzorcach podświadomości. Czysty głos na samogłoskach, oraz Mantra.
*Działania artystyczne ? niespodzianka
Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić. Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.