Leadership – Przywództwo czy Przewodzenie?

Fragment wykładu wygłoszonego przez Siri Singh Sahiba, Yogi Bhadżana na spotkaniu Rady Khalsa 13 października 1995:

Przywódca rodzi się, stworzony przez przeznaczenie, stworzony przez modlitwę, stworzony przez własną słodką wolę. Najlepszym przywódcą jest ten, który wychodzi ze świadomością stosowaną. To ego ogranicza człowieka. Gdziekolwiek będzie ego, tam nie będzie Boga. Przywództwo zawiedzie z osobą dla siebie, w sobie lub sobą w sobie. Ego przyniesie ci trzy rzeczy: niepewność, strach i dwoistość. nie rozumiesz. Czasami ludzie mówią: „Poddaj się”. Myślisz, że to słabość, prawda? To nie jest słabość, moi drodzy. To niemożliwe. Ilekroć oddajesz swoje cząsteczki jako metal; stajesz się stopem, którego nie można rozdzielić. Na tym właśnie polega poddanie się.

Przywódca nie poddaje się niczemu poza własną misją. Duchowy przywódca podporządkowuje się Dharmie. Kiedy podporządkujesz się Dharmie, osiągniesz wysokość. Z wysokością masz nastawienie. Z nastawieniem masz horyzont szerszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wtedy nadarza się okazja. Wtedy zaczynają się twoje kłopoty. Kiedy jesteś na takiej wysokości, jeśli raz stracisz równowagę, już nigdy nie będziesz miał drugiej szansy. Jesteś skorumpowany przed własnym przywództwem. Tego nikt ci nigdy nie powie. Nikt nie może cię osądzać. Prawo, ludzie, korupcja, etyka, moralność i władza, nawet Bóg, nie mogą cię osądzać.

Niestety, kiedy osądza cię twój duch, osądza cię twoja dusza. Nie masz ucieczki. Dlatego utrzymywanie duszy po pozytywnej stronie jest właściwą postawą życiową.

Kiedy ambasador jakiegoś kraju napisze do swojej ojczyzny, że ktoś jest niebezpieczny, rząd tego kraju, mimo wszelkiej przyjaźni, nie może się rozszerzyć; ponieważ słowo ambasadora jest ostateczne. Ambasador reprezentuje rząd na świecie. Dusza reprezentuje Boga w tobie.

Celem duszy jest testowanie. Im wyższa próba dla duszy, tym wyższa jest dusza. Wiecie, kiedy dusza jest płytka, niskiego stopnia, będzie miała wszystkie ziemskie udogodnienia. Kiedy dusza osiągnie wysoki poziom dojrzałości i osiągnie swój koniec, będzie miała negatywne ziemskie udogodnienia i wygody. Wiesz to? To jest coś, co musisz zrozumieć. Wyzwania nie przychodzą do niemowląt. Wyzwania są dla dojrzałych, wybitnych, prawdziwych osób. Wyzwania są cnotami, ponieważ gwarantują twoją pewność siebie, siłę i związek z Bogiem w tobie, świadomość w tobie, inteligencję w tobie. Wasz związek jest tak promienny, że ludzie chcą wielbić Boga, znaleźć Boga. Wtedy Bóg wielbi cię i chce cię znaleźć. To jest związek. I tak mówi mantra Mool: „Akaal Moorat; jesteś obrazowym Bogiem”. Okres. Cały czas musisz pamiętać: „Czy moja dusza to lubi?” W chwili, gdy rozmawiasz ze swoją duszą, rozmawiasz z Nieskończonością.

Pierwszą zdolnością wielkiego przywództwa, duchowego przywództwa lub ziemskiego przywództwa jest to, że musisz być sobą w sobie. Po drugie, ty w sobie musisz mieć zdolność, łatwość i aspekt, aby służyć wszystkim, tak jak ty. Ze wszystkimi będziesz rozmawiał tak, jak rozmawiasz ze sobą. Trzecie jest to, co mówisz; najpierw usłyszysz słowa. Nie mów, aby rozmawiać z innymi. To takie marnowanie ludzkiej energii. To taka depresja dla twojej duszy. Dusza nie może ci wybaczyć, jeśli używasz czystej energii duszy, aby przekonać innych ludzi, tylko po to, aby ich przekonać.

Zrelaksuj się, zrelaksuj się, zrelaksuj się. Daj szansę Bogu. Wpadł w to szaleństwo, by cię stworzyć; a będąc doskonałym, stworzył was wszystkich niedoskonałymi. Niech to zobaczy i rozwiąże swoje problemy; nie ty. Wpakuj Go w kłopoty. Kocha to. Każdy chce zwrócić na siebie uwagę. Chcesz uwagi. Bóg chce uwagi. Poświęć Mu uwagę. Pozwól Mu pracować dla ciebie. Nie zaczynajcie działać jako Bóg i nie dajcie ludziom poznać, że jesteście Bogiem.

Zostawiam Was z tymi myślami. Przyszłość jest twoja, jutro jest twoje. jestem twoim wczoraj; bardzo piękna, bardzo współczująca, bardzo cudowna i bardzo kochana przez mojego Guru i mojego Boga. A teraz to ty. To zawsze byłeś ty. Byłem tylko mayą. To zawsze będziesz ty. Będę tylko cieniem. Jak bardzo mogę się pomylić, jak dobrze mogę pójść, to nigdy nie zatrzyma karmy. Nigdy nie zatrzyma Ścieżki. Wszyscy macie w sobie milion razy więcej mocy, by unieść ją na wyżyny, do brzegów, do świata. Bądź dumny. Kaam krodh lobh moh aungkaar: Żądza, złość, chciwość, duma i przywiązanie – wszystko to jest piękne. Przywiąż się do swojej duszy. Żyj nim i powiedz całemu światu, że nie jesteś sobą, jesteś Ty i Ja. Wtedy wasza wyniosłość zostanie rozpoznana przez wszystkie cztery strony świata… Teraz jest uznana. Niech rośnie i niech świeci. Rodzisz się z tym przeznaczeniem.

Niech Guru cię błogosławi, a Bóg prowadzi cię do osiągnięcia tego każdego jutra; abyś mógł zabrać smutek całego świata i wyróżniać się. W twojej doskonałości leży pokój na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *