Maj 26, 2020

Sierpniowy tydzień z Jogą i Ajurwedą – Magia Czasu: Cykle Życia

Pomimo niepewności związanej z sytuacją wokół wirusowego zamieszania, niektórzy z Was być może jednak planują swoje wakacje, zatem moja coroczna oferta wyjazdu do Silnej koło Pszczewa, nad cudne jez.Chłop w środku lasu, jest otwarta dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą spotkać się z tematem przemijania i co z niego wynika oprócz kończenia i umierania.
CYKLE ŻYCIA są zaproszeniem do MAGII CZASU, czyli są nauką jego zarządzania wg nauk jogi, nauką bycia we właściwym czasie we właściwym miejscu, oraz ćwiczeniem intuicji która wybiega poza czas. TEMAT ADEKWATNY DO CZASU W JAKIM SIĘ TERAZ ZNALEŹLISMY, WYBRAŁAM I OPISAŁAM Z KOŃCEM ROKU 2019.

Czas postrzegany tylko jako odmierzanie naszego czasu życia doczesnego i jego spraw, to proces krótszy lub dłuższy, który nazwiesz stratą jeśli będzie nieświadomym odłączaniem ciebie od czegoś co uważałaś/eś za swoje, silnie z tobą związane lub nawet jako część siebie samego/ samej. Proces, który może też być oddawaniem i przechodzeniem do kolejnego etapu życia z wdzięcznością, jeśli przebiega świadomie krok po kroku.

Łatwiej jest zauważyć, przeżyć i zaakceptować te kroki jeśli wydarzają się powoli w czasie, trudniej jeśli dzieją się gwałtownie, nagle, niespodziewanie i czujemy się nimi zaskoczeni. Ale to jest tylko percepcja. Rzeczywistość zaskakuje nas wtedy gdy nie słuchamy, nie rezonujemy, nie zauważamy odpowiednich wskazówek o odpowiednim czasie.

Ponieważ czas to tak naprawdę twoja osobista zdolność do postrzegania wydarzeń na wszystkich płaszczyznach jaźni jednocześnie. To co postrzegamy na poziomie fizycznej materii jest najwolniejszym stawaniem się. I jeśli twoja percepcja nie wykracza poza niego, mówisz że coś wydarzyło się jak grom z jasnego nieba. Tymczasem to coś wydarzało się wcześniej w twoim umyśle, w twoim oddechu, a najwcześniej w sferze ducha. Tylko nie mając narzędzi, nie potrafimy się do tamtych wydarzeń odnieść – nazwać ich ani skojarzyć, powiązać i wyciągnąć wnioski, podjąć właściwe działanie wspomagające lub wstrzymujące ruch energii.
Jak więc możemy to zmienić.

Zwolnić czas. To jest trochę takie zadanie jakbyśmy chcieli bez żadnej kamery zobaczyć jak rozwija się pąk kwiatu chwila po chwili. Albo jak poruszają się skrzydła pszczoły. Powiesz że nie ma takich szans. Bo… za szybko oddychasz. Spowalniając oddech możesz dojść do momentu w którym słyszysz jak zwalnia bicie serca i krew przepływa przez żyły. Jeśli w głębokiej medytacji otworzysz oczy, to świat wygląda jak na spowolnionym wyświetlaniu filmu. A żeby móc otworzyć oczy i pozostać w medytacji, trzeba być w niej 100% obecnym w ciele, nigdzie nie odpływać, nie podróżować w astralnych przestrzeniach, lecz być tu i teraz, tak, że czas i przestrzeń są w jednym punkcie trwania.

Ćwicząc się w tym doświadczeniu możemy dojść do śledzenia energii – które się rozpędzają a które chylą ku końcowi. Możemy rozróżnić które są nasze osobiste i możemy nimi kierować, a których dynamika jest wspólna z innymi osobami w rodzinie, mieście, narodzie, środowisku, itp. – na te mamy wpływ poprzez innych ludzi, duży lub ograniczony, nigdy nie 100% ale ciągle mamy.
Wtedy, słysząc w żyłach nadchodzące wydarzenie które chcesz ominąć lub zawrócić z twojej drogi potrzebujesz emitować przeciwstawną energię o drganiu i częstotliwości rozbijającej tamtą falę.

A jeśli to już twój czas na zmianę, na oddawanie i poddawanie – to zaczynasz z tą falą tańczyć, kierować ją trochę w prawo, trochę w lewo, spowalniać, tak, by jej wibracja stopniowo przygotowała sytuację zmiany. Jeśli wiedząc że zmiana jest nieuchronna, walczysz do końca interferencją, nie dziw się że czujesz się jak zdmuchnięty przez żywioł, wyczerpany jak po burzy na oceanie. To skutek twojej ignorancji i lekceważenia sił, które emitują w twoim kierunku sygnały do podjęcia kooperacji.

16-22.08.2020. Odżywcze zanurzenie w Naturę

W SILNEJ NAD JEZ. CHŁOP, DOM POD LIPĄ / Pszczewski Park Krajobrazowy
Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

Będziemy mieć też czas na regenerację ciała i umysłu, na odnalezienie i odzyskanie energii zatrzymanej w bolesnych wspomnieniach, stłumionych emocjach, niedopuszczonych do głosu lękach. Nauka i sztuka jogi nie rozgrzebuje historii życia, nie żąda analizy wspomnień – zaprasza do oczyszczenia ich zawartości poprzez technologię oddechu, ruchu, skupienia i mantry. Zawierz swojemu czuciu wewnętrznemu i puść to co trzymasz tak kurczowo. Odetchnij. Czeka Cię tydzień odpoczynku, zabawy ale i praca metodami jogicznej wiedzy o duchowym, mentalnym, psychicznym i fizycznym wymiarze człowieka, kilka małych wyzwań, oraz dbająca o potrzeby kobiecego ciała ajurweda na co dzień.
—————————————————————————————

PROGRAM: wykłady i rozmowy w Kręgu, codziennie 2 sesje jogi / medytacji, 1 dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, ale i dla uruchomienia innego wymiaru komunikacji; poranne biegi „transowe” nad jezioro i kąpiele, spacery „breathwalk” po lesie, 3 wegetariańskie posiłki (1 x wspólne gotowanie), działania artystyczne, kreatywne, sporo czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie przy ogniu, a także nauka wzajemnego relaksującego masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp, …
—————————————————————————————

PROWADZI: Agnieszka Hari Kartar – poznaj mnie tu: https://ajurweda-joga.pl/kontakt/

ZAPISY JUŻ: 604 946 919 / kundalinijoga@wp.eu

MIEJSCE: www.dompodlipa.pl

CENA: 1790pln

W trakcie tych dni doświadczysz procesu odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji jak i bliskości innych osób w rozmowie, wspólnym dzieleniu się sobą, w działaniu i praktyce. Ukoisz umysł i nakarmisz serce kontaktem z Przyrodą. Dzięki prostocie każdego dnia Twoje Ciało odpręży się i zregeneruje.

Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia; jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia – regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

– dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie, dla Was jako pary – zgłoś/cie się teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona możliwa do zrealizowania…. Zapraszam
————————————
Zaczynamy w niedzielę 16.08. o 18:00 kolacją i 19.30 spotkaniem organizacyjnym , a kończymy w sobotę 22.08. lunchem o 13.00. Można zostać trochę dłużej po opuszczeniu pokoi. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 800zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymacie w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

———————————–
PROGRAM RAMOWY DNIA:

NIEDZIELA 16.08.2020
Przyjazd od 17-tej (można przyjechać trochę wcześniej ale pokoje będą gotowe od 17)

18.00 Obiado-kolacja
19.30 Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.
20.00 – 21.00 medytacja i gongi dobre na sen
22.00 cisza nocna

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK ( w ŚRODĘ – DZIEŃ CISZY Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp… PRZEZ 1 DOBĘ. Zajęcia są prowadzone wg planu )

6.00 – 8.00 Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 12.00. Wprowadzenie do zagadnień jogi i ajurwedy / Nauka komponowania produktów żywnościowych, podejścia do żywienia, gotowania i używania przypraw w kuchni ajurwedyjskiej. Wspólne przygotowywanie posiłku – 1 raz / działania artystyczne i interaktywne powiązane z tematem (niespodzianka)

12.00 – 13.30. Sesja Jogi K. wybranej specjalnie pod kątem tematu przewodniego, z wykładami o Czasie, Bezczasie i CYKLACH ŻYCIA wg Humanologii Y.Bhajana.

13.30 Obiad, sjesta, spacery breathwalk, czas nad jeziorem i w lesie

17.00 – 18.30. Ajurwedyjskie Nauki dla zdrowia, dzielenie się swoim doświadczeniem w Kręgu i wzajemne masaże relaksacyjne na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie.

19.00 Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00 Krąg przy ogniu, medytacja lub wspólne śpiewanie mantry, relaks lub gongi dobre na sen

22.00 cisza nocna

SOBOTA 22.08.2020

6.00 – 8.00 Sadhana

8.00 poranny bieg nad jezioro i toaleta jogiczna – ishnaan i kapiel w jeziorze

9:15 śniadanie

10.00 – 13.00. SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE z medytacją i intencją – pytania i odpowiedzi

13.00 obiad
Wyjazd lub czas wolny w okolicy

===========================
METODY PRACY:
*Kundalini joga kriya i medytacja – techniki oddechowe i ćwiczenia dla ciała, duszy i umysłu; nauka koncentracji, uwagi i relaksu.
*Ajurweda – wskazówki dla zrównoważenia stylu życia, snu, zmysłów i diety; gotowanie i masaże olejowe
*Karam Kriya – metoda konsultingowa prowadząca do zakończenia rozpoczętych sekwencji wydarzeń, opierająca się na liczbach;
*Nada (Naad) joga – metoda pracy z dźwiękiem na wzorcach podświadomości. Czysty głos na samogłoskach, oraz Mantra.
*Działania artystyczne ? niespodzianka

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić. Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.