Maj 7, 2019

WARSZTAT KOMUNIKACJI – CZYM JEST I JAK BYĆ W NIEJ PRAWDZIWYM I SKUTECZNYM.

15-16 CZERWCA 2019  / sobota-niedziela w godz: 11-19

Tak naprawdę to będzie WARSZTAT  PRACY Z UCZUCIAMI, ODCZUCIAMI CIAŁA I EMOCJAMI poprzez werbalne i pozawerbalne sposoby wyrażania siebie. Przez wzbudzenie WIBRACJI własnego GŁOSU w naszym systemie nerwowym skontaktujemy się z delikatnym instrumentem odbioru tonów, energii i fal informacji, które towarzyszą wymianie w komunikacji z drugim człowiekiem, a także ze zwierzętami, roślinami a nawet planetą ziemią i kosmosem.

Cały kosmos, wszystko, co istnieje we wszechświecie, wraz ludźmi składa się z wibracji dźwiękowych, zwanych Naad. Oznacza to, że to raczej energia dźwięku w ruchu, a nie materia i cząstki, stanowią budulec wszechświata.
Naad Joga jest pełnym respektu sposobem podejścia i odpowiedzi na dźwięk. W tym kontekście, dźwięk i muzyka mają większe znaczenie i wymiar duchowy niż to, co poznajemy tylko przez zwykłe właściwości sensoryczne. Dźwięk i muzyka są tu postrzegane w roli potencjalnego pośrednika umożliwiającego osiągnięcie głębszej jedności zarówno makro jak i mikro-kosmosu.
Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem – staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

Zwracamy przecież na co dzień uwagę na ton głosu naszych rozmówców. Być może słyszymy troskę lub obawę w czyimś lub swoim głosie mimo że słowa tego nie wyrażają?
To dlatego, że dźwięk przenosi wibrację jaką w danej chwili jesteśmy. I tak samo może być odwrotnie: poprzez odpowiedni dźwięk możemy nastroić się na inną nutę.
Powszechne użytkowanie słów takich jak nastrój, rozstrojenie nerwowe, to brzmi źle a to dobrze itp… pokazuje jak język odzwierciedla wpływ fali dźwiękowej na nasze samopoczucie.
Uczmy się zatem stroić – najpierw ze sobą w najgłębszym tego słowa znaczeniu, a potem, poprzez komunikację – z otoczeniem.

Na tym spotkaniu najpierw nauczymy się odbierać dźwięk poprzez ciało, a nie tylko słuchem. Nastroimy organizm tak by rozróżniał odczucia związane z różną wysokością dźwięku i ich barwą. Poznamy:
* system czakr i kshetramów – energetycznych bram ciała
* ćwiczenia dla obudzenia obszaru pępka, serca i szyszynki
* śpiew na różnych samogłoskach uzdrawiających przepływ energii

W drugiej części zastosujemy ćwiczenia niemej komunikacji obrazem i ruchem, by wreszcie pod koniec przejśc do zasad zdrowej komunikacji i nauczyć się jej w podgrupach, używając wszystkich dostepnych środków, w tym mowy 🙂
Te warsztaty są o wewnętrznej podróży uzdrawiania swojej zdolności wyrażania się i porozumienia z otoczeniem, za pomocą starożytnych metod pracy z dźwiękiem,ciałem i obrazem. O jogicznej pracy z energią i koncentracją, oraz oczyszczaniem podświadomości. O podejściu pełnym miłości i współczucia do siebie jako duchowej  istoty podróżującej w czasie i przestrzeni..

PROGRAM:

SOBOTA: Zapoznanie z metodą i opowieści o tym jak określone sekwencje tonów uwrażliwiają specyficzne miejsca w ciele i pozwalają na uwalnianie zatrzymanego tam przepływu energii. O tym jak dźwięk pozbawiony znaczeń i treści, po prostu sama dźwiękowa fala rezonuje w nas na różnych częstotliwościach wzbudzając odpowiadające temu uczucia i przeprowadza nas przez pozarozumowe doświadczenie harmonizowania i dostrajania. Dlaczgo to tak istotne w nauce komunikacji?
• Podstawowe techniki Naad Jogi – ćwiczenia uwrażliwienia odbioru i nadawania dźwięku na pępku, sercu i szyszynce, ćwiczenia ustawienia kręgosłupa, wykład o lokalizacji miejsc wibracji w ciele…
• Uwrażliwienie na odczucia z ciała, 7 dźwięków podstawowych SA RE GA MA PA DHA NI SA,
12 półtonów i 3 oktawy – ich znaczenie dla psyche,

• poświęcimy czas śpiewaniu głoskami, z których każda wibruje z innym aspektem ciała i umysłu, uzdrawiając je: np.A – z płucami, M – z uwalnianiem napięcia emocjonalnego… itd

NIEDZIELA:
• Zrozumienie koncepcji czakr i energetyki powiązanej z określonymi stanami emocjonalnymi – te podstawy dają bazę dla dalszej eksploracji naszego wrodzonego lub wyuczonego sposobu komunikowania się jako radzenia sobie w otoczeniu, czyli o nawykowych postawach i mechanizmach uniemożliwiających rzeczywiste spotkanie.
• Wprowadzenie do jogicznego rozumienia “rasa”:  różnych nastrojów emocjonalnych, takich jak: gniew, spokój, radość, frustracja, melancholia, itp., bedących tylko przemijającą falą na powierzchni osobowości. 

* Zdolność porozumiewania się z autentycznego JA zamiast z nieustannie zmieniających się i niestałych emocji wyrzucanych przez podświadomość 

* ćwiczenia interaktywne w 2-3 osobowych grupkach – porozumiewanie telepatyczne – obrazem, porozumiewanie w milczeniu energią, porozumiewanie słowami – co nadajesz, a co odbierasz ?

* Czy jest możliwe komunikowanie bez obciążenia karmicznego?

ZAPISY, INFORMACJA I PROWADZENIE:
Agnieszka Hari Kartar: 604 946 919,

CENA
sb i nd: 360pln

MIEJSCE
Warszawa,  Wawer, Studio 2.

ZAPISY: wyślij zgłoszenie na ovska@wp.pl, a otrzymasz nr konta do wpłaty zaliczki aby zarezerwować miejsce.